Nowości Acer z CES 2021 - nowe modele Nitro 5 oraz Aspire 5 i 7

Acer podczas CES 2021 zaprezentował nowości w swoich bestselerowych liniach laptopów. Poznaliśmy nowe urządzenia z serii Nitro 5 oraz notebooki z rodziny Aspire.


Nowe Nitro 5

Nowości Acer z CES 2021 - nowe modele Nitro 5 oraz Aspire 5 i 7

Acer Nitro 5 to seria notebooków, zaprojektowana z myślą o graczach-amatorach. Komputery z tej serii zostały stworzone jako mobilna odpowiedź na oczekiwania użytkowników przywykłych do osiągów komputerów stacjonarnych. Oznacza to, że serii Nitro 5 niestraszne ani nowe, coraz bardziej wymagające sprzętowo gry, ani obsługa zaawansowanych projektów graficznych.

Nowa odsłona notebooków gamingowych z popularnej serii Nitro 5 została wyposażona w nowoczesne procesory AMD Ryzen™ 9 5900 HX Mobile i w karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 3080, co stanowi idealne połączenie dla zapalonych graczy. Potężny procesor i świetna karta graficzna to jednak nie wszystko. Mamy tu także dwa gniazda na dysk SSD M.2 PCIe oraz/lubSSD SATA (obsługujące do 2TB NVMe SSD/2TB HDD), do 32 GB pamięci RAM1 DDR4 3200 oraz ultraszybką kartę sieciową Killer E2600 - kompatybilną ze standardem Wi-Fi 61. Gracze, którym zależy na jak najlepszym stosunku ceny do jakości z pewnością docenią serię Nitro 5 za cały szereg rozwiązań i technologii gwarantujących wirtualną rozgrywkę na najwyższym poziomie.

Zobacz również:

  • Recenzja: Acer TravelMate P214 - testujemy poręcznego laptopa biznesowego
  • RTX 3060 - Nvidia zmienia oficjalną specyfikację techniczną po premierze!

Nowe notebooki Nitro 5 oferują ekrany w rozmiarze 15,6 lub 17,3 cala, które wyświetlają obraz w jakości QHD z częstotliwością odświeżania na poziomie 165 Hz, lub w jakości FHD z częstotliwością odświeżania na poziomie 360 Hz. Przy czasie reakcji na poziomie 3 ms, wyświetlany obraz jest krystalicznie czysty, a efekt ghostingu (kolory nie zmieniają się od razu, gdy wyświetlacz odświeża obraz) zostaje ograniczony do minimum. Acer zadbał również o odpowiednią jasność i żywość barw. Wyświetlacz charakteryzuje się jasnością na poziomie 300 nitów i wykorzystuje 100% gamy kolorów sRGB. Co więcej, stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi aż 80% dzięki zastosowaniu wąskiego (7,02 mm) obramowania.

Dwa wentylatory, technologia Acer CoolBoost™ i cztery wyloty powietrza rozmieszczone w kluczowych miejscach sprawiają, że notebook Nitro 5 zachowuje zimną krew w każdych okolicznościach. Technologia CoolBoost™ monitoruje pracę wentylatorów i w razie potrzeby zwiększa ich obroty, by zoptymalizować wydajność komputera. Użytkownik ma możliwość zarządzać pracą systemu w czasie rzeczywistym z poziomu aplikacji NitroSense, która kontroluje m.in. temperaturę procesora czy prędkość obrotów wentylatorów.

Nowe Aspire 5 i 7

Notebooki z serii Aspire 5 i Aspire 7 to komputery o imponującej mocy skrytej wewnątrz eleganckiej obudowy. To rozwiązania zaprojektowane z myślą o zastosowaniu bardziej uniwersalnym, oferowane użytkownikom, którym zależy na wyważonym połączeniu wydajności, jakości obrazu, poręcznych gabarytów i rozsądnej żywotności baterii. Seria Aspire daje użytkownikowi cały wachlarz narzędzi i możliwości niezbędnych do wyrażenia siebie i zgłębiania swoich pasji.

Aspire 7

Nowości Acer z CES 2021 - nowe modele Nitro 5 oraz Aspire 5 i 7

W nowych modelach notebooków z serii Aspire 7 znajdziemy potężny procesor AMD Ryzen 5000 Mobile oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 16501 - połączenie stworzone z myślą o użytkownikach oczekujących bezkompromisowych rozwiązań. Elegancka obudowa z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy cenią sobie stonowaną, nienarzucającą się estetykę, zwłaszcza gdy w grę wchodzi praca w podróży czy spotkanie u klienta.

Te imponujące parametry zamknięte są w konstrukcji ważącej zaledwie 2,15 kg, co sprawia, że komputer staje się wygodnym towarzyszem podróży. Duża mobilność nie oznacza jednak zmniejszenia wydajności. Użytkownik ma do dyspozycji do 32 GB pamięci DDR41, do 1 TB przestrzeni na dysku SSD PCIe1 i dwuzakresową kartę sieciową w standardzie Wi-Fi 6, co czyni komputer urządzeniem, któremu niestraszne praktycznie żadne cyfrowe wyzwania.

Warto wspomnieć także o szeregu wejść i portów najnowszej generacji, w tym m.in. o złączu USB-C™, które zapewnia transfer danych na poziomie do 5 Gb/s. Dwuzakresowa karta Wi-Fi 6 (802.11ax) zapewnia wysokiej jakości połączenie z nternetem dzięki nawet 3 razy większej przepustowości i zmniejsza opóźnienie nawet o 75% w porównaniu do standardu Wi-Fi 5 (802.11ac).

Smukła konstrukcja oferuje imponujący wyświetlacz FHD w rozmiarze 15,6 cala, a wąskie obramowanie umożliwiło uzyskanie stosunku powierzchni ekranu do obudowy na poziomie 81,61%. Na pokładzie urządzenia znajdziemy też technologie Acer Color Intelligence™ i Acer ExaColor™, które dbają o to, by obraz był wyświetlany w jak najlepszej jakości. Acer Color Intelligence zapewnia większą głębię i jaskrawość kolorów przy niższym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową. Technologia ta dynamicznie dostosowuje wartość współczynnika gamma i nasycenie barw w czasie rzeczywistym, optymalizując w ten sposób kolorystykę, jasność i nasycenie wyświetlanego obrazu bez jego przycinania i nadmiernego nasycenia.

Wnętrze komputera pozostaje odpowiednio schłodzone dzięki zastosowaniu różnych trybów chłodzenia. Wystarczy skorzystać ze skrótu „Fn+F”, by zmienić tryb pracy układu chłodzenia. Do wyboru mamy tryb cichy, normalny i turbo (performance).

Acer Aspire 5

Nowości Acer z CES 2021 - nowe modele Nitro 5 oraz Aspire 5 i 7

Najnowszy notebook Aspire 5 oferuje użytkownikowi nowoczesny procesor AMD 5000 Mobile, kartę graficzną AMD Radeon™ RX 6401, 24 GB pamięci, a także do 1 TB pamięci SSD M.2 PCIe NVMe1 oraz/lub do 2 2TB pamięci HDD1. Blogerzy-hobbyści, fotografowie i studenci poszukujący uniwersalnego rozwiązania będącego połączeniem wysokiej kultury pracy i przystępnej ceny z pewnością docenią zalety notebooka Aspire 5 wraz całym szeregiem wygodnych rozwiązań i zaawansowanych aplikacji, które oferuje.

Jego smukła obudowa (17,95 mm) i górny panel wykończony piaskowanym aluminium nadają mu elegancji i gracji. Wąskie obramowanie podkreśla walory 15,6-calowego wyświetlacza FHD IPS, z którym zastosowano również technologię Acer BlueLightShield™, która ogranicza emisję szkodliwego światła niebieskiego.

Podobnie jak Aspire 7, notebook Aspire 5 został również wyposażony w złącze USB-C™ zapewniające błyskawiczny transfer danych, dwuzakresową kartę Wi-Fi 6 (802.11ax)3, a także układ chłodzenia z kilkoma trybami chłodzenia do wyboru.

Cena i dostępność

  • Notebook Nitro 5 (AN515-45) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Notebook Nitro 5 (AN517-41) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Notebook Aspire 7 (A715-42G) dostępny będzie Polsce w drugim kwartale 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Notebook Aspire 5 (A515-45 [G]/[S]) dostępny będzie Polsce w drugim kwartale 2021 roku w cenie od 2299 zł.

Zobacz również: Czy opłaca się kupić tani laptop gamingowy?