Nowości Acera

Na targach Computex firma Acer zaprezentowała wiele nowych produktów, w tym nowe komputery linii Veriton oraz prototypowy komputer podręczny.

W sierpniu tego roku do sprzedaży mają trafić nowe modele urządzeń największego tajwańskiego producenta komputerów. Modele Acer Veriton FP2 i FPi będą miały modne wzornictwo zgodne z obecnym trendem, jednak - jak zapewnia producent - to nie wygląd, a wydajność była priorytetem w fazie projektowania tych komputerów. Nowe pecety będą zbudowane z wykorzystaniem procesorów Intela, działających z prędkościami do 1 GHz. W zestawie znajdą się także płaskie monitory LCD o przekątnej 15 cali. Model FP2 będzie miał wyświetlacz połączony z jednostką centralną. Oba modele zostaną wyposażone w bezprzewodowe klawiatury i myszy wykorzystujące radiową technologię RF 2,4 GHz oraz preinstalowany system operacyjny Windows 98 SE lub Windows 2000 Professional. Ceny nowej serii komputerów nie zostały jeszcze podane, przedstawiciele firmy utrzymują jednak, że będą one konkurencyjne.

Acer zaprezentował również prototyp urządzenia podręcznego typu PDA o nazwie SlimMate. Palmtop ten o obudowie aluminiowej jest wyposażony w procesor Motorola Dragonball 48 MHz, 48 MB pamięci operacyjnej. Jego wymiary to: 11,5 x 7,4 x 1,3 cm. Rozpoczęcie sprzedaży urządzenia ma nastąpić w sierpniu br. Firma zapowiada dostępność dodatkowych modułów dla SlimMate, w tym cyfrowej kamery i systemu nawigacji GPS z jednoczesną obsługą WAP, dzięki czemu użytkownicy otrzymają dostęp do Internetu. Cena urządzenia w chwili rynkowej premiery ma wynosić około 260 USD.