Nowości Adobe

Adobe LiveMotion 2.0 służy do tworzenia internetowej grafiki i animacji w formacie Flash, przeznaczonych do wykorzystania w Internecie.

Adobe LiveMotion 2.0 służy do tworzenia internetowej grafiki i animacji w formacie Flash, przeznaczonych do wykorzystania w Internecie.

Aplikacja oferuje zaawansowane narzędzia do tworzenia animacji (np. rozszerzony model przebiegu animacji w czasie) oraz funkcje pomocne przy pisaniu własnych skryptów (w pełni obsługuje język skryptowy ActionScript) wraz funkcjami testowania ich poprawnego działania i wykrywania błędów w kodzie (debugger). Ma również zintegrowany moduł podglądu, umożliwiający szybkie zapoznanie się z efektami pracy. Zaletą LiveMotion 2.0 jest integracja z innymi aplikacjami firmy Adobe: Photoshop, GoLive i After Effects.

Nowością jest funkcja Live Tabs, umożliwiająca użytkownikowi uzupełnienie LiveMotion o własne narzędzia do włączania skomplikowanych skryptów, budowania animacji i upraszczania często powtarzających się czynności.

Z kolei GoLive 6.0 to narzędzie do tworzenia stron WWW, oferujące rozbudowane funkcje zarządzania witrynami WWW i dające duże możliwości wykorzystania materiałów drukowanych i wideo. Jednocześnie program zapewnia stałą kontrolę nad wykonywaną pracą.

Nowości w obecnej wersji programu to funkcje pracy zespołowej, możliwość tworzenia stron WWW do przeglądarek urządzeń bezprzewodowych oraz narzędzia do przygotowywania publikacji nadających się do wszystkich rodzajów mediów (cross-media).

Adobe LiveMotion 2.0 oraz Adobe GoLive 6.0 oferowane są w wersjach do Windows (98/Me/ oraz 2000/XP) i Maca (OS 9.1, 9.2 i 10.1). Cena detaliczna Adobe LiveMotion 2.0 w ograniczonej czasowo promocji to 1090 zł. Za GoLive przyjdzie zapłacić 2090 zł. Aplikacja GoLive 6.0 będzie również dostępna w pakiecie z produktem LiveMotion 2.0 w cenie ok. 2400 zł.