Nowości Blu-ray od Sony

Japoński producent elektroniki użytkowej zaprezentował dwa stacjonarne odtwarzacze Blu-ray.

Zobacz najnowszy ranking kamer cyfrowych HD

Nowości Blu-ray to modele noszące oznaczenia BDP-S360 (następca dostępnego obecnie w sprzedaży BDP-350) i BDP-S560. Warto podkreślić, że ich cena już tak nie odstrasza co bardziej oszczędnych użytkowników - modele wyceniono odpowiednio na ok. 300 i 350 USD (a jeszcze dwa lata temu koszt tego typu urządzeń był nawet trzykrotnie wyższy). Oba urządzenia są zgodne z usługą BD-Live, umożliwiającą pobranie z Sieci dodatków związanych z konkretnym filmem - aby móc je zapisać, należy jednak samemu zadbać o nośnik, np. pendrive - odtwarzacze nie dysponują własną pamięcią. Przykładowo - port USB w modelu S560 umieszczony jest na przednim panelu.

Nowości Blu-ray od Sony

Sony BDP-S360

W obu opisywanych odtwarzaczach znajdziemy gniazda Ethernet. BDP-S560 wyposażony jest dodatkowo w moduł łączności bezprzewodowej w standardzie 802.11b/g/a/n. Urządzenie posiada certyfikat DLNA, nie powinno być więc problemów z komunikacją z innymi, spełniającymi wymogi Digital Living Network Alliance domowymi urządzeniami elektronicznymi. Niestety urządzenia nie współpracują z internetowymi usługami strumieniowego przesyłania multimediów (np. oferowaną przez Netflix). Producent zaopatrzył je za to we wsparcie dla technologii dźwięku Dolby TrueHD 7.1, Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution Audio i DTS-HD Master Audio.

Nowości Blu-ray od Sony

Sony BDP-S350

Odtwarzacze obsługują też format AVCHD oraz technologię Precision Drive, odpowiedzialną za poprawne odtwarzanie danych z uszkodzonych dysków (system kompensuje skutki deformacji i innych drobnych wad krążków).

Więcej informacji: Sony Style USA