Nowości Casio

Firma Casio zapowiedziała wprowadzenie na rynek palmtopów wyposażonych w Windows 98.

Podczas targów Comdex firma Casio zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego palmtopa Cassiopeia Fiva, który ma działać pod kontrolą Windows 98, a nie Windows CE, jak inne subnotebooki. Urządzenie będzie posiadać 64 MB pamięci, dysk twardy 6 GB i procesor 233 MHz. Produkt będzie dostępny na rynku w połowie 2000 r., a jego przewidywana cena wynosi ok. 1799 USD.

Już w przyszłym miesiącu będzie można nabyć, za 2199 USD, inny model palmtopa Casio, działający pod kontrolą Windows 98, z ekranem 6,7 cala. Dzięki oprogramowaniu Smartwriter (bystry, zmyślny pisarz) urządzenie będzie mogło rozpoznawać pismo ręczne.

Casio zademonstrowała także "PC Unite" - zegarek oferujący bezprzewodową łączność w paśmie podczerwieni z palmtopami Cassiopeia wyposażonymi w system Windows CE (zegarek współpracuje także z Microsoft Outlook w komputerze stacjonarnym). W sprzedaży ma być dostępny już w lutym 2000 r. w cenie 99 USD. "Celem budowy zegarka nie było zastąpienie komputerów naręcznych (handheld PDA), ale dostarczenie informacji kontaktowych i rozkładu zajęć dosłownie "do ręki" zapracowanego biznesmena" - powiedział Barry Raymond, dyrektor Casio.

Więcej informacji: www.idg.net, www.casio.com