Nowości GoVideo

Firma GoVideo zaprezentowała dwie nowe stacjonarne nagrywarki DVD - VR3930 oraz VR4940. Pierwszy model to połączenie nagrywarki DVD z magnetowidem, zaś drugi wyposażony jest m.in. w system EZ Play, umożliwiający natychmiastowe rozpoczęcie odtwarzania filmu (bez oglądania ekranów powitalnych, reklam, zwiastunów itp.)

Najważniejsza cecha modelu VR3930 to możliwość łatwego kopiowania danych z płyt DVD na kasety VHS (i odwrotnie) - funkcjonalność ta z pewnością przyda się osobom, które chciałyby przenieść na nośniki optyczne swoje zbiory wideo.

Model VR4940 charakteryzuje się z kolei niewielkimi gabarytami oraz zastosowaniem w nim systemów EZ Play oraz MyDVD. Ten pierwszy pozwala na natychmiastowego rozpoczęcie odtwarzania filmu zaraz po umieszczeniu płyty w czytniku - EZ Play umożliwia przejście od razu do początku filmu, bez wyświetlania ekranów powitalnych, reklam, zwiastunów itp.). Zadaniem funkcji My DVD jest z kolei "zapamiętywanie" wszystkich zmian w ustawieniach odtwarzacza - tak, by użytkownik nie musiał podczas każdego seansu od nowa ich definiować.

GoVideo VR3930 Dual-Deck w najbliższych dniach trafi do sklepów w USA, zaś VR4940 powinien być tam dostępny w styczniu. Nie wiadomo na razie, czy urządzenia będą dostępne w Europie. Ich cen na razie nie podano.


Zobacz również