Nowości HTC: Touch Diamond2 i Touch Pro2

W trakcie odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress spółka HTC zaprezentowała swoje najnowsze produkty w segmencie telefonów komórkowych. Modele Touch Diamond2 i Touch Pro2 oferują użytkownikowi nową wersję interfejsu HTC TouchFLO 3D, który ma za zadanie poprawiać intuicyjność korzystania z urządzeń.

Touch Diamond2 skierowany jest raczej na szeroki rynek konsumencki - aparat ma tam współzawodniczyć o względy klientów chociażby z iPhone'm - podczas gdy Touch Pro2 jest adresowany do biznesmenów.

W porównaniu ze starszymi modelami urządzeń, w najnowszych aparatach zastosowano m.in. większe wyświetlacze, które ponadto mają lepiej reagować na wydawane dotykiem polecenia. Oba działają pod kontrolą specjalnej wersji systemu Windows Mobile 6.1.

HTC Touch Diamond2

HTC Touch Diamond2

Wśród nowych funkcji oferowanych przez urządzenia znalazły się m.in.: Push-Internet (użytkownik może sprecyzować ulubione strony internetowe, a telefon będzie pobierał z nich informacje we wskazanym czasie po to, aby skrócić czas oczekiwania na pobranie i wyświetlenie całego dokumentu). HTC zwraca uwagę na fakt, iż historia kontaktów z daną osobą prezentowana jest w ujednoliconej formie, bez względu na to, jaką postać owa komunikacja przebiegała (rozmowy głosowe, SMS-y, wiadomości e-mail) i dostępna zawsze pod ręką.

HTC Touch Pro2

HTC Touch Pro2

Touch Diamond2 został wyposażony w ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli (a przypomnijmy, iż już 2,8-calowy ekran pierwszego Diamonda wywierał kolosalne wrażenie). Obudowa telefonu mierzy 13,7 mm; znajdziemy w nim ponadto cyfrowy aparat fotograficzny z 5-megapikselowym sensorem. Producent zapewnia, że dzięki funkcji automatycznego doboru ostrości zdjęcia można wykonywać znacznie szybciej. Aparat dysponuje też czujnikiem grawitacyjnym i czujnikiem oświetlenia zewnętrznego. Czas pracy na baterii został wydłużony, jak deklaruje HTC, o 50 procent w stosunku do możliwości pierwszej generacji telefonów Touch Diamond.

Nowości HTC - specyfikacje techniczne

Nowości HTC - specyfikacje techniczne

Z kolei w modelu Touch Pro2 znalazł się dotykowy ekran o przekątnej 3,6, mogący wyświetlić obraz w rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Jedną z najważniejszych innowacji, jakie wnosi, jest technologia HTC Straight Talk, czyli "zintegrowana obsługa emaila, głosu i telefonu głośnomówiącego". Model ten może służyć jako narzędzie do przeprowadzania telekonferencji głosowych - wystarczy położyć go na stole czy biurku ekranem do dołu, a aktywowany zostanie umieszczony w tylnej ściance głośnik oraz dwa mikrofony. Urządzenie wyposażone jest w klawiaturę QWERTY.

Touch Diamond2 będzie dostępny na rynku europejskim i azjatyckim na początku drugiego kwartału br. Touch Pro2 trafi do sprzedaży wczesnym latem br. Cen obu aparatów jeszcze nie znamy.

Nowe telefony HTC - zobacz wideo

Aktualizacja: 17 lutego 2009 12:46

Do treści newsa dodany został film prezentujący nowości HTC.