Nowości LCD NEC na targach CeBIT

Na nadchodzących targach CeBIT, NEC Display Solutions przedstawi całą gamę nowych monitorów LCD.

Trendy na ten rok to panoramiczne monitory do użytku w domu i biurze, nowe wielkoformatowe monitory dedykowane reklamie cyfrowej oraz podstawowe rozwiązania do półprofesjonalnej edycji fotografii.

O nowej serii monitorów Multeos pisaliśmy już tutaj.

Zobacz również:

  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi

Kolejną nowością będzie wyświetlacz NEC MultiSync LCD5710 o przekątnej 57 cali, który można ustawiać w pozycji pionowej. Monitor jest przeznaczony głównie na potrzeby reklamy cyfrowej w centrach handlowych oraz jako tablica informacyjna na lotniskach oraz dworcach kolejowych.

W serii NEC AccuSync pojawią się nowe monitory panoramiczne: 20-calowy AccuSync LCD203WM i 22-calowy AccuSync LCD223WM. Na targach CeBIT swoją premierę będzie miał jeszcze jeden panoramiczny model, 19-calowy NEC MultiSync LCD195WXM.

Nowością serii NEC MultiSync 70 pojawi się nowy model NEC MultiSync LCD2470WNX. Z jasnością 500 cd/m2, rozdzielczością 1920 x 1200 przy 60Hz, kontrastem rzędu 1000:1, czasem reakcji 6 ms (grey-to-grey) i możliwością wyświetlenia 16,7 miliona kolorów, monitor sprawdzi się różnorodnych zastosowaniach. Dzięki ErgoDesign możliwe jest regulowanie wysokości i pochylenia ekranu, co pozwala na dostosowanie pozycji monitora do osobistych wymagań użytkownika.

Monitory do gier

Monitory z serii GX2 mają być zastąpione serią GX2Pro. Czas reakcji dla modeli NEC MultiSync 90GX2Pro i NEC MultiSync 70GX2Pro został poprawiony i wynosi teraz tylko 2 ms (grey-to-grey).

Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych

Panoramiczny format i wysoka rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli nowego monitora SpectraView 2690, czynią go wyjątkowo ciekawym. W porównaniu do modelu 24-calowego, szczegóły i tekst są 7,5% większe, co sprawia, że praca jest mniej męcząca dla oczu. Zaprojektowany specjalnie dla profesjonalistów używających programów CAD/CAM, graficznych, czy aplikacji DTP, NEC SpectraView 2690 wyposażony jest w panel H-IPS A-TW Pol (Horizontal IPS with Advanced True Wide Polarizer). Nowością jest funkcja X-Light Pro opracowana przez NEC Display Solutions. Zapewnia ona wierne odwzorowanie kolorów. Monitor dysponuje 12-bitową korekcją gamma. Jest również wyposażony w programowaną tablicę przejść (LUT).

NEC MultiSync Photo Edition

Firma NEC Display Solutions stworzyła nową ofertę dla amatorów fotografii i półprofesjonalnej edycji zdjęć. Zestaw składa się z jednego z monitorów z serii NEC MultiSync 90s: NEC MultiSync LCD1990SXi, LCD2090UXi lub LCD2190UXp, oraz wysokiej jakości oprogramowania do kalibracji i profilowania - NEC SpectraView Profiler PE (Photo Edition). W skład zestawu wchodzi również kolorymetr - zewnętrzny czujnik dla prostej i łatwej kalibracji wyświetlaczy LCD.

Monitory dla branży medycznej

W zastosowaniach klinicznych i diagnostycznych, NEC Display Solutions oferuje monitory MD205MG, o rozdzielczości 5 megapikseli na skali szarości. Dostępne przekątne to 20 i 26 cali. W połączeniu z oprogramowaniem PACS, panoramiczny MD205MG jest idealny do codziennych, rutynowych analiz w sektorze medycznym.