Nowości Siemensa

Niemiecka firma zaprezentowała na targach CeBIT kilka nowych, ciekawych (przede wszystkim wizualnie) telefonów komórkowych. Wśród nowości znalazły się m.in. nietypowy aparat z wysuwaną klawiaturą.

Owa wysuwana klawiatura to cecha charakterystyczna modelu SL55 - gdy jest ona schowana, na obudwie telefonu widocznych jest tylko pięć przycisków (które m.in. mogą posłużyć do przyjęcia lub odrzucenia połączenia). Aparat wyposażony jest też w kolorowy wyświetlacz oraz obsługę Javy i GPRS. Można do niego również podłączyć aparat fotograficzny. Rozmiary urządzenia to 81,6 x 44,5 x 22 mm, zaś waga - 79 g. Do sklepów ma ono trafić w maju.

Kolejną nowością jest telefon Siemens M55 - podobnie jak SL55 trójzakresowy i obsługujący GPRS. Aparat sprzedawany będzie z preinstalowanym zestawem aplikacji: grami, kalendarzem oraz rozbudowaną książka adresową. Urządzenie ma być dostępne od czerwca.

Zdecydowanie najbardziej wszechstronnym nowym Siemensem jest model SX1 - ma on wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny, odtwarzacz plików MP3, tuner radiowy, Bluetooth oraz kolorowy wyświeltacz o rozdzielczości 176 x 220 pikseli. Na wprowadzenie go do sprzedaży przyjdzie nam jednak poczekać do drugiej połowy br.

Ostatnią nowością jest telefon oznaczony symbolem A55. Aparat jest stosunkowo prosty w obsłudze, odporny na wszelkie uszkodzenia. Podobnie jak pozostałe nowości, obsługuje pakietową transmisję danych (GPRS). Do sklepów trafi już w marcu.

Wszystkie opisane powyżej telefony przeznaczone są na rynek europejski. Ich cen na razie nie podano.


Zobacz również