Nowości Sierry

Na targach ECTS Sierra zaprezentowała Warrior Kings - trójwymiarową strategię RTS.

W Londynie rozpoczęła się tegoroczna edycja targów ECTS, na której producenci prezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektronicznej rozrywki. Jednym z wystawców jest korporacja Sierra, która prezentuje dwie wyjątkowo interesujące gry.

Pierwsza z nich to Warrior Kings, będąca trójwymiarową strategią RTS, osadzoną w średniowiecznych realiach. Gracz ma tu np. możliwość stworzenia i trenowania własnej armii oraz administrowania finansami i szpiegowania przeciwnika. Twórcy zapewniają, że zastosowana przez nich technologia pozwoli na wyjątkowo realistyczne przedstawienie pola bitwy (naturalnie wyglądający i poruszający się rycerze, wpływ warunków atmosferycznych na skuteczność wojsk itp.). Gra umożliwi nam zarówno samotną rozgrywkę w trybie kampanii, jak i toczenie wojen za pośrednictwem Internetu. Planowany termin premiery: pierwsza połowa 2001 r.

O drugiej pozycji wiadomo jedynie, że nosić będzie tytuł Gunman Chronicles i należeć ma do gatunku trójwymiarowych gier akcji. Zostanie w niej zastosowany zmodyfikowany engine graficzny z Half-Life. Gotowy produkt trafi do sklepów jeszcze tej jesieni.