Nowości Sony Ericsson - bluetooth'owy łącznik i telefon przyszłości

Firma Sony Ericsson zaprezentowała dwa nowe, ciekawe produkty. Pierwszym z nich jest telefon komórkowy z cyfrowym aparatem fotograficznym, wyposażonym w matrycę o rozdzielczości 1,3 megapiksela, zaś drugim - Media Viewer, czyli urządzenie, umożliwiające odtwarzanie np. na ekranie telewizora plików z różnych urządzeń przenośnych (obsługujących protokół Bluetooth).

Media Vuewer

Media Vuewer

Media Viewer MMV 100 można podłączyć do telewizora, projektora lub zestawu stereo - po włączeniu, urządzenie automatycznie nawiązuje połączenie z innym, obsługującymi protokół Bluetooth, sprzętem (np. telefonami komórkowymi, handheldami czy notebookami). Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie plików zapisanych na dyskach lub w pamięci tych urządzeń na ekranie telewizora (np. zdjęć, klipów wideo) lub zestawu stereo (plików audio). MMV 100 potrafi jednocześnie obsługiwać kilka połączeń.

SE S700

SE S700

Drugą nowością Sony Ericsson jest trójzakresowy telefon komórkowy S700. Urządzenie wyposażone jest w 2,3-calowy kolorowy wyświetlacz oraz cyfrowy aparat fotograficzny, którego matryca ma 1,3 megapiksela rozdzielczości. S700 obsługuje także nośniki MemoryStick Duo i może pełnić funkcję odtwarzacza plików MP3.

SE S700

SE S700

Co ciekawe, telefon może pracować w trzech tybach - kiedy jest złożony, jego funkcjonalność ograniczona jest jedynie do nawiązywania połączeń i odczytywania wiadomości. Po odwróceniu urządzenia, pełni ono funkcję aparatu fotograficznego, zaś po rozłożeniu - staje się ono w pełni funkcjonalnym telefonem komórkowym. S700 wyposażony jest w technologię Java, zaś dodatkowo obsługuje trójwymiarowy "silnik" graficzny, stworzony przez firmę Hi Corp - według przedstawicieli firmy, umożliwia to wykorzystanie telefonu jako przenośnej konsoli do gier.

Cen nowych produktów Sony Ericsson na razie nie podano. Wiadomo jedynie, że telefon trafi do sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie 2004 r., zaś Media Viewer MMV 100 - na początku przyszłego roku.

Więcej informacji:

http://www.sonyericsson.com