Nowości makowego Office 2001

Microsoft zapowiada specjalną wersję pakietu biurowego - Office 2001 przeznaczoną na platformę Macintosh.

Microsoft poinformowałł, że w zapowiadanym wydaniu pakietu Office 2001 dla komputerów Macintosh pojawiają się nowe funkcje niedostępne w wersjach tego oprogramowania przygotowanych dla innych platform. Nowością będzie także program pocztowy o kodowej nazwie Alpaca. Dodatkowe narzędzia dostępne w zapowiadanym na drugą połowę br. pakiecie mają poprawić efektywność i uprościć operacje najczęściej wykonywane w programach Word, Excel i PowerPoint.

Jedną z nowości jest np. Project Gallery, czyli wspólny ekran startowy, prezentujący modyfikowalne szablony dla dokumentów Worda, arkuszy Excela i prezentacji PowerPointa uporządkowane według konkretnych kategorii. Za pomocą dostępnych w ProjectGallery kreatorów można sprawnie przystosować wybrany szablon do własnych potrzeb oraz bezpośrednio przejść do tworzenia dokumentu w danej aplikacji. Funkcja Formatting Palette zapewnia szybki, kontekstowy dostęp do tekstu i grafik w dokumentach oraz narzędzi edycyjnych Worda, Excela i PowerPointa. Image Effects - nowe narzędzie występujące w trzech omawianych programach - pozwala importować i edytować obrazy pochodzące ze skanerów i cyfrowych aparatów fotograficznych. W Excelu pojawiło się także nowe narzędzie - List Tools - przyspieszające tworzenie spisów, które według Microsoftu stanowią 60% wszystkich zadań, do jakich używana jest ta aplikacja.

Word 2001 dla makowców zostanie zaopatrzony w Data Merge Manager, który ułatwia operacje synchronizowania skrzynek pocztowych. Według przedstawicieli producenta, używając Data Merge Manager potrzeba zaledwie 10 kliknięć myszą, aby przeprowadzić operacje, które w poprzedniej wersji pakietu wymagały ich ponad 50. PowerPoint został wyposażony w nową opcję widoku dokumentu - Tri-Pane View, który łączy ekrany Slide, Outline i Notes. Istnieje także możliwość wykorzystania efektów przejścia QuickTime'a pomiędzy slajdami, zapisania prezentacji w formacie QuickTime (.mov) oraz wykorzystywania plików MP3 jako ścieżek dźwiękowych prezentacji.


Zobacz również