Nowości od Acera, czyli Chromebook, notebooki, smartfon i opaska

Firma Acer zaprezentowała właśnie kilka zupełnie nowych urządzeń. Są to między innymi laptopy, nowy Chromebook oraz smartfon z opaską służącą do lifeloggingu.

Nowości firmy Acer zaprezentowany zostały dzisiaj na konferencji w Nowym Jorku. Do oferty producenta trafiają dwa laptopy z linii Aspire oznaczone E14 oraz E15 różniące się dostępnymi wersjami kolorystycznymi i przekątną ekranu. Acer Aspire E14 będzie sprzedawany w sześciu różnych kolorach i ma 14-calowy panel, podczas gdy Acer Aspire E15 będzie miał pięć wersji kolorystycznych i wyświetlacz 15,6-calowy.

Nowości od Acera, czyli Chromebook, notebooki, smartfon i opaska

Laptopy oferowane będą w kilku wersjach różniących się wydajnością i rozdzielczością: Full HD lub zwykłe HD. Oprócz tego klient będzie mógł wybrać, czy chce komputer z matową lub błyszczącą oraz dotykowym lub klasycznym ekranem. Bateria w komputerach ma zapewnić przy tym do 7 godzin pracy, a model Acer Aspire E15 ma mieć nawet niespotykany w komputerach tej klasy napęd DVD i trafi do Polski w połowie maja w cenie zaledwie 1599 złotych. Data wprowadzenia i cena modelu Aspire E15 nie jest jeszcze znana.

Zobacz również:

  • Nowe Chromebooki od Acera
  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
  • Xiaomi Mi Band 6 z rekordem sprzedażowym. Zgadniesz ile sprzedano?
Nowości od Acera, czyli Chromebook, notebooki, smartfon i opaska

Do klasycznych laptopów z systemem Windows mają dołączyć też modele działające pod kontrolą systemu Google Chrome OS. Ma być to pierwszy Chromebook od Acera bazujący na procesorze Intel Core i3 z 14-calowym lub 15-calowym ekranem. Niestety, urządzenie to będzie najpewniej znacznie droższe od dotychczas wydawanych przez Acera budżetowych Chromebooków.

Laptopy to tylko część nowej oferty Acera. Do sprzedaży niedługo trafi też telefon o nazwie Liquid Jade, który ma mieć pięciocalowy ekran. Niestety, o nim tylko tyle, że obudowa ma “nie mieć ostrych krawędzi”, ale producent nie podzielił się informacjami dotyczącymi specyfikacji technicznej.

Ciekawie prezentuje się też opaska Acera służąca do lifeloggingu, która będzie nosić nazwę Liquid Leap. Jej zadaniem będzie zapisywanie aktywności użytkownika oraz wyświetlanie powiadomień o nowych zdarzeniach na smartfonie.