Nowości od LG: opaska na rękę Lifeband, telewizory z WebOS oraz smartfon LG Flex

Wśród produktów prezentowanych przez LG na targach CES 2014 znalazł się smartfon z wygiętym ekranem LG Flex, telewizory typu Smart TV pracujące pod kontrolą systemu WebOS oraz opaska dla sportowców o nazwie LG Lifeband.

LG na targach CES 2014 w Las Vegas zaprezentowało kilka produktów, ale żaden z nie okazał się prawdziwym zaskoczeniem. Producent sporo czasu poświęcił smartfonowi LG Flex, czyli pierwszemu modelowi w ofercie wyróżniającym się na tle konkurencji i portfolio urządzeń producenta wygiętym ekranem. O tym urządzeniu wiedzieliśmy już jednak wcześniej, a LG skupiło się na informacjach dotyczących dostępności nowego telefonu w ofercie amerykańskich operatorów.

Znacznie ciekawiej zapowiadają się natomiast telewizory typu Smart TV pracujące pod kontrolą systemu WebOS. Ten zapomniany system operacyjny dla smartfonów przeżywa w firmie LG drugą młodość, a programiści przystosowali go do pracy na ogromnych ekranach. Dzięki temu telewizory LG mają być od teraz znacznie przyjemniejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze. Producent zapowiedział też, że WebOS znajdzie się w ponad połowie telewizorów producenta, które trafią do sprzedaży w tym roku.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 24.10.2021]
Nowości od LG: opaska na rękę Lifeband, telewizory z WebOS oraz smartfon LG Flex

Oprócz tego LG na targach CES pokazało nie jak jego konkurenci smartwatch, a nową inteligentną opaskę na rękę LG Lifeband Touch podobną do produktów firm Fitbit i Jawbone. Jej zadaniem jest śledzenie i monitorowanie zachowania użytkownika, a następnie wysyłanie informacji do smartfona z systemem Android lub iOS przez Bluetooth. Ważnym elementem opaski LG ma być dotykowy ekran OLED wyświetlający m.in. powiadomienia z telefonu.