Nowości od Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson zaprezentowała kilka nowych modeli telefonów komórkowych - dwa z nich to kolejne muzyczne telefony z linii "Walkman", zaś pozostałe to "komórki" z serii "K" i "J".

Wśród nowych "walkmanów" wyróżnia się szczególnie model W880/W888, następca popularnego modelu W810. Aparat jest cieńszy niż opakowanie płyty CD! Jego grubość to zaledwie 9,4 mm, lecz wystarcza to w zupełności by pomieścić nowoczesny telefon UMTS, kartę Memory Stick Micro 1GB, dwumegapikselowy aparat, 1,8-calowy wyświetlacz, czy moduł Bluetooth. Telefon potrafi się w pełni synchronizować z komputerami PC oraz Mac.

Nowości od Sony Ericsson

SonyEricsson Walkman W880

Oprócz tego firma zaprezentowała model W610, wyposażony w kartę Memory Stick Duo o pojemności 512 MB, dwumegapikselową kamerę z funkcją auto-focus, radio FM z RDS i łącznością Bluetooth. Ciekawą funkcją jest także aplikacja pozwalająca na rozpoznawanie piosenek. Wystarczy nagrać fragment nieznanego utworu, a program TrackID sprawdzi jego tytuł i wykonawcę. Modele W880/W888 mają być dostępne jeszcze w tym kwartale, natomiast W610 w przyszłym. Oficjalną informacje o nich i specyfikację techniczną można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu na stronie Sony Ericsson.

Nowości od Sony Ericsson

SonyEricsson Cyber-shot K810

Modele K810, K818 i K550 opatrzone są logo Cyber-shot. Pierwszy z nich wyposażony jest w kamerę 3,2 megapiksela z funkcją auto-focus i ksenonową lampę błyskową oraz duży dwucalowy wyświetlacz. Ponieważ jest to telefon działający w sieci UMTS i wspierający rozmowy wideo, posiada jeszcze jedną kamerę przeznaczoną do tego celu. Model K818 jest odpowiednikiem wcześniej opisywanego K810 - jednak bez obsługi sieci 3G. Aparat K550 posiada mniejszy wyświetlacz - 1,9 cala i "tylko" dwumegapikselową kamerę. Wszystkie te aparaty posiadają także wbudowany odbiornik radia FM. Więcej o nich można przeczytać w oficjalnej informacji.

"Budżetowe" modele K200, K220 oraz J110 i J120 nie zostały wyposażone w żadne nowatorskie funkcje - poszczególne telefony różnią się posiadaniem wbudowanego radia FM i wielkością wyświetlacza. Aparaty te mają być dostępne na rynku w przyszłym kwartale. Oficjalną informacje oraz ich dokładną specyfikację techniczną można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu na stronie producenta.

Witryna Sony Ericsson.