Nowości rynku

Kompleksowe oprogramowanie do tworzenia grafiki 3D, wygodna obsługa Gmaila, odzyskiwanie danych oraz komputerowy skład tekstu na poważnie. To tylko niektóre z programowych nowości.


Kompleksowe oprogramowanie do tworzenia grafiki 3D, wygodna obsługa Gmaila, odzyskiwanie danych oraz komputerowy skład tekstu na poważnie. To tylko niektóre z programowych nowości.

Na rynku komercyjnego oprogramowania panuje nieustanny ruch. Dokładnie go śledzimy i wyłapujemy dla ciebie najciekawsze produkty warte opisania. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Cinema 4D R11

Cinema 4D R11 w pełnej krasie, czyli najnowsza wersja kompleksowego środowiska do tworzenia grafiki 3D oraz animacji

Cinema 4D R11 w pełnej krasie, czyli najnowsza wersja kompleksowego środowiska do tworzenia grafiki 3D oraz animacji

Kolejna generacja znanego oprogramowania do tworzenia grafiki 3D oferuje nieliniową animację, lepszy jakościowo i szybszy (blisko dwukrotnie) rendering, ulepszoną funkcję globalnej Iluminacji oraz system malowania o nazwie Projection Man. Został on wymyślony przez firmę MAXON dla Sony Imageworks. Dzięki obsłudze formatów plików COLLADAT oraz CineMan może współpracować z produktami znanej w przemyśle filmów animowanych firmy Pixar. W kwestii animacji możesz korzystać z warstw oraz kluczy czasu, które pozwolą na tworzenie złożonych ruchów, składających się z dużej liczby składników.

Aktualizacji doczekało się również narzędzie do malowania tekstur BodyPaint 3D, w którym usprawniono obsługę tabletów firmy WACOM, współpracę z formatem PSD oraz umożliwiono import pędzli. CINEMA 4D R11 w pełni wykorzystuje możliwości najnowszego systemu operacyjnego Apple, Mac OS X 10.5. Program w trybie 64-bitowym lepiej wykorzystuje możliwości pamięci operacyjnej, co pozwala na tworzenie większych i bardziej skomplikowanych scen. Obsługiwane są wszystkie 64-bitowe procesory, a użytkownik decyduje, czy będzie pracował w trybie 32- czy 64-bitowym.

Informacje http://www.maxon.net Cena brak danych

Deskman 8

Panel kontrolny Deskmana, w którym ustawiasz wszelkie restrykcje dla poszczególnych modułów systemu operacyjnego

Panel kontrolny Deskmana, w którym ustawiasz wszelkie restrykcje dla poszczególnych modułów systemu operacyjnego

Doskonałe narzędzie dla administratorów oraz użytkowników komputerów zatroskanych o zapewnienie odpowiedniego poziomu zabezpieczeń dla większej liczby użytkowników. Działa w oparciu o system restrykcji, dzięki którym można zablokować poszczególne funkcje oraz programy zintegrowane z systemem operacyjnym. Zakres działania aplikacji został podzielony na kilka podstawowych modułów. Wśród nich znajdują się restrykcje dotyczące elementów pulpitu, systemowego Eksploratora, przeglądarki internetowej Internet Explorer, menu Start, paska zadań, ustawień systemowych oraz parametrów zapewniających zachowanie odpowiednio wysokiego stopnia prywatności w Sieci.

Co ciekawe, możliwe jest również zablokowanie przycisków myszki oraz kombinacji klawiszy na klawiaturze. Deskman jest bardzo dyskretny - uruchamia się wraz ze startem systemu operacyjnego i przez cały czas jest dostępny z poziomu paska narzędziowego.

Informacje www.anfibia-soft.com Cena 25 euro

GMail Desktop Studio 1.0

Dzięki GMail Desktop Studio nie musisz się logować na stronie internetowej Google, za każdym razem gdy chcesz sprawdzić pocztę

Dzięki GMail Desktop Studio nie musisz się logować na stronie internetowej Google, za każdym razem gdy chcesz sprawdzić pocztę

Ciekawa propozycja w zakresie obsługi popularnych serwisów firmy Google (poczty Gmail oraz programów Google Apps) bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej i korzystania z ich domyślnego interfejsu sieciowego. GMail Desktop Studio może obsługiwać większą liczbę kont Gmail oraz Google Apps. Aplikacja stale monitoruje konta pocztowe i jeśli pojawi się na nich nowa wiadomość zostanie wyświetlony stosowny alert. Wbudowana przeglądarka pozwoli na przejrzenie zawartości skrzynki.

Wygodny kreator pozwala na szybkie dodawanie kolejnych kont z serwisów Gmail oraz Google Apps. Możesz korzystać z systemu dodawania kolorów oraz tagowania wiadomości dla kont pocztowych zapisanych w ustawieniach programu.

Informacjehttp://www.bluecreststudios.com Cena 19,99 dolarów

File Recover 7

Ostatnia deska ratunku dla skasowanych plików - program do odzyskiwania danych File Recover

Ostatnia deska ratunku dla skasowanych plików - program do odzyskiwania danych File Recover

Jeśli wydarzy się poważniejsza awaria i stracisz cenne pliki nie obejdzie się bez pomocy specjalnego oprogramowania do odzyskiwania danych. Nowa wersja aplikacji File Recover firmy PCTools posiada specjalny skaner, który błyskawicznie analizuje zawartość twardego dysku pod kątem utraconych zasobów. Na życzenie skanowane są zarówno całe twarde dyski, jak i wyłącznie wybrane katalogi. Obsługiwane są twarde dyski z interfejsem IDE, ATA oraz SCSI. Systemy plików jakie wspiera File Recover to FAT16, FAT32 oraz NTFS.

Program wykorzystuje technikę odczytu skasowanych danych, która pozwala uniknąć ryzyka ich uszkodzenia. Dodatkowo, File Recover nie modyfikuje miejsca, z którego odzyskuje dane i nie zapisuje ich w tym samym miejscu.

Informacjehttp://www.pctools.com Cena 29,95 euro

W skrócie

Norton Antivirus for Mac 11.0

Najnowsza wersja znanego oprogramowania antywirusowego przeznaczona dla komputerów Macintosh. Dzięki zasadzie działania "skonfiguruj i zapomnij" jego obsługa jest bardzo wygodna. System aktualizacji definicji antywirusowych dba o ochronę przed najnowszymi zagrożeniami internetowymi. Wbudowany moduł ochrony poczty elektronicznej skanuje załączniki wiadomości. Norton Antivirus for Mac zabezpiecza również przed wykorzystaniem luk w oprogramowaniu oraz w systemie operacyjnym. Sterowanie programem można prowadzić za pomocą widgetu na pulpicie. Najnowsza wersja została dostosowana do systemu operacyjnego Mac OS X 10.5.

Informacje www.symantec.com Cena 59,99 euro

A4 Flash Menu Builder 2.30

Przydatne narzędzie dla projektantów stron internetowych umożliwiające szybkie tworzenie menu nawigacyjnego witryny w technologii Flash. Opiera się na systemie szablonów i nie wymaga od użytkownika dogłębnej znajomości języków budowy stron WWW. Program obsługuje zarówno pionowe jak i poziome menu nawigacyjne. Proces jego tworzenia składa się z czterech etapów. Każdy z dostępnych w komplecie z aplikacją szablonów możesz modyfikować i dostosować do swoich potrzeb.

Informacje www.faico.net Cena 39,95 dolarów

QuarkXPress 8.0

Najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych programów do komputerowego składu tekstu. W stosunku do poprzednich edycji QuarkXPress 8.0 posiada przebudowany interfejs graficzny usprawniający pracę. Pojawiły się między innymi nowe przyciski zapewniające szybszy dostęp do makiet. W zakresie eksportu nowa wersja pozwala na zapis do plików PDF, EPS, SWF i HTML. Rozbudowie poddano również menu kontekstowe. Z nowych narzędzi warto wspomnieć o Picture Content Tool, Item Tool oraz Text Content Tool.

Informacje www.quark.com Cena 799 dolarów

Blaze Video Converter MAX 1.0

Konwerter wideo obsługujący najpopularniejsze formaty plików, w tym AVI, MPEG-1, MPEG-2, WMV oraz MOV. Poradzi sobie również z filmami w technologii Flash oraz plikami urządzeń przenośnych, takich jak iPod, PSP, czy telefonów komórkowych (3GP). Możesz go wykorzystać do konwersji większej ilości plików jednocześnie, włącznie z opcją przetwarzania zawartości podkatalogów. Poza zmianą formatu program pozwala również na modyfikację szeregu parametrów dotyczących obrazu oraz dźwięku. Po zakończeniu konwersji program może usunąć poprzednie wersje plików, aby nie zajmowały cennego miejsca na twardym dysku.

Informacje www.mystikmedia.com Cena 29,95 dolarów

Automation Anywhere Standard 5.0

Narzędzie do automatyzacji przydatne dla specjalistów IT w środowiskach firmowych oraz użytkowników, którzy każdego dnia wykonują dużą liczbę powtarzalnych zadań. Program potrafi rejestrować wszystkie kliknięcia i ruchy myszą, zapisując zadanie krok po kroku. Dzięki technologii SMART Automation, aplikacja radzi sobie nawet z bardziej złożonymi zadaniami. Co więcej, użytkownik nie musi posiadać umiejętności programowania. Oprogramowanie dostosowane jest do pracy w różnych środowiskach i może współpracować również z aplikacjami sieciowymi. Przydaje się również zasobna baza akcji do definiowania zadań.

Informacje www.automationanywhere.com Cena 349,95 dolarów

Dimlog 1.5

Zadaniem aplikacji jest monitorowanie czasu spędzanego nad danym projektem. Dzięki temu jesteś w stanie ocenić ile czasu zajmują ci jego poszczególne etapy. Program posiada kilka podstawowych modułów do ręcznego wprowadzania kolejnych kroków milowych (milestones), panel do notatek oraz zaawansowane narzędzie do wyświetlania statystyk. Jeśli wykorzystasz narzędzie w środowisku firmowym i udostępnisz je w sieci, może z niego korzystać większa liczba użytkowników.

Informacje www.palmwood-software.com/dimlog Cena 22 euro