Nowości rynku

Kompleksowe oprogramowanie do tworzenia grafiki 3D, wygodna obsługa Gmaila, odzyskiwanie danych oraz komputerowy skład tekstu. To tylko niektóre z programowych nowości.


Kompleksowe oprogramowanie do tworzenia grafiki 3D, wygodna obsługa Gmaila, odzyskiwanie danych oraz komputerowy skład tekstu. To tylko niektóre z programowych nowości.

Cinema 4D R11

Kolejna generacja znanego oprogramowania do tworzenia grafiki 3D oferuje nieliniową animację, lepszy jakościowo i blisko dwukrotnie szybszy rendering, ulepszoną funkcję Global Illumination oraz system malowania o nazwie Projection Man, wymyślony przez firmę MAXON dla Sony Imageworks. Dzięki obsłudze formatów plików COLLADAT oraz CineMan program współpracuje z produktami znanej w przemyśle filmów animowanych firmy Pixar. Podczas tworzenia animacji możesz korzystać z warstw oraz kluczy czasu, które pozwolą na projektowanie złożonych ruchów, składających się z dużej liczby składników.

Aktualizacji doczekało się również narzędzie do malowania tekstur BodyPaint 3D, w którym usprawniono obsługę tabletów firmy Wacom, współpracę z formatem PSD oraz umożliwiono import pędzli. Cinema 4D R11 w pełni wykorzystuje możliwości najnowszego systemu operacyjnego Apple, Mac OS X 10.5. Program w trybie 64-bitowym lepiej używa pamięci operacyjnej, co pozwala na tworzenie większych i bardziej skomplikowanych scen. Obsługiwane są wszystkie 64-bitowe procesory, a użytkownik decyduje, czy będzie pracował w trybie 32- czy 64-bitowym.

Informacje http://www.maxon.net Cena bd.

Deskman 8

Doskonałe narzędzie dla administratorów oraz użytkowników komputerów, zatroskanych o zapewnienie odpowiedniego poziomu zabezpieczeń dla większej liczby użytkowników. Wykorzystuje system restrykcji, dzięki którym można zablokować poszczególne funkcje oraz programy zintegrowane z systemem operacyjnym. Zakres działania aplikacji został podzielony na kilka podstawowych modułów. Wśród nich znajdują się restrykcje dotyczące elementów pulpitu, systemowego Eksploratora, przeglądarki internetowej Internet Explorer, menu Start, paska zadań, ustawień systemowych oraz parametrów zapewniających zachowanie odpowiednio wysokiego stopnia prywatności w Sieci.

Co ciekawe, możliwe jest również zablokowanie przycisków myszy oraz kombinacji klawiszy na klawiaturze. Deskman działa dyskretnie; uruchamia się wraz ze startem systemu operacyjnego i przez cały czas jest dostępny z poziomu paska narzędzi.

Informacje" target="_blank" class="link">http://www.anfibia-soft.com Cena 25 euro

GMail Desktop Studio 1.0

Ciekawa propozycja związana z korzystaniem z popularnych serwisów firmy Google bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej i używania z ich domyślnego interfejsu sieciowego. GMail Desktop Studio może obsługiwać większą liczbę kont pocztowych Gmail oraz Google Apps. Program stale monitoruje e-maile i wyświetla stosowny alert, gdy otrzymamy nową wiadomość. Wbudowana przeglądarka pozwoli na przejrzenie zawartości skrzynki.

Wygodny kreator umożliwia szybkie dodawanie kolejnych kont z serwisów Gmail oraz Google Apps. Skorzystamy też z systemu dodawania kolorów oraz tagowania wiadomości z kont pocztowych zapisanych w ustawieniach programu.

Informacjehttp://www.bluecreststudios.com Cena 19,99 dol.

W skrócie

Dimlog 1.5

Aplikacja monitoruje czas spędzany nad danym projektem. Ma kilka podstawowych modułów do wprowadzania kroków milowych (milestones), panel do notatek oraz zaawansowane narzędzie do wyświetlania statystyk. Może z niego korzystać większa liczba użytkowników.

Informacje www.palmwood-software.com/dimlog Cena 22 euro

Norton Antivirus for Mac 11.0

Obsługa aplikacji jest bardzo wygodna. System aktualizacji definicji dba o ochronę przed najnowszymi zagrożeniami. Wbudowany moduł skanuje załączniki wiadomości. Program chroni również przed lukami w oprogramowaniu. Najnowsza wersja została dostosowana do systemu operacyjnego Mac OS X 10.5.

Informacje www.symantec.com Cena 59,99 euro

A4 Flash Menu Builder 2.30

Z programem szybko, w czterech etapach zaprojektujemy zarówno pionowe, jak i poziome menu nawigacyjne witryny w technologii Flash. Aplikacja opiera się na systemie szablonów i nie wymaga od użytkownika dogłębnej znajomości języków budowy stron WWW.

Informacje www.faico.net Cena 39,95 dol.

QuarkXPress 8.0

QuarkXPress 8.0 ma usprawniający pracę przebudowany interfejs graficzny. Pojawiły się przyciski, zapewniające szybszy dostęp do makiet. W zakresie eksportu pozwala na zapis do plików PDF, EPS, SWF i HTML. Z nowych narzędzi warto wspomnieć Picture Content Tool, Item Tool oraz Text Content Tool.

Informacje www.quark.com Cena 799 dol.

Vista Manager 1.5.5

Zestaw składający się z 25 narzędzi do optymalizacji oraz konserwacji systemu operacyjnego Windows Vista. Znajdziesz tu między innymi opcje czyszczenia rejestru, menedżera przeglądarki internetowej oraz moduł do zarządzania kontami użytkowników.

Informacje www.yamicsoft.com Cena 39,95 dol.

Ashampoo UnInstaller 3.10

Rozbudowana wersja systemowego apletu do usuwania oprogramowania zainstalowanego w systemie. Przy okazji każdej instalacji program tworzy tzw. snapshot i jest w stanie przywrócić stan pierwotny sprzed operacji.

Informacje www.ashampoo.com Cena 49,99 dol.