Nowości rynku

Każdego miesiąca na rynku komercyjnego oprogramowania pojawiają się propozycje, które przyciągają nowymi możliwościami i innowacjami. Nietrudno się w tym wszystkim pogubić, dlatego na bieżąco śledzimy zachodzące zmiany - przedstawiamy najciekawsze premiery bieżącego miesiąca.


Każdego miesiąca na rynku komercyjnego oprogramowania pojawiają się propozycje, które przyciągają nowymi możliwościami i innowacjami. Nietrudno się w tym wszystkim pogubić, dlatego na bieżąco śledzimy zachodzące zmiany - przedstawiamy najciekawsze premiery bieżącego miesiąca.

W tym numerze przedstawiamy nowości na rynku oprogramowania mającego zadbać o bezpieczeństwo użytkownika. Nie zapomnieliśmy również o osobach kreatywnych - prezentujemy nowości do tworzenia grafiki i stron internetowych. To tylko niektóre z programowych premier, które opisujemy.

Norton Internet Security 2009

Ekspresowe bezpieczeństwo

Norton Internet Security 2009

Norton Internet Security 2009

Produkty firmy Symantec przez wiele lat uważane były za najwolniejsze na rynku i mocno obciążające komputer użytkownika. Pod tym względem nowa seria oprogramowania Symanteca przeszła metamorfozę - jest to najszybsza i najmniej zasobożerna aplikacja mająca zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Rewolucyjny jest także sposób skanowania plików - część aplikacji (np. firefox.exe, outlook.exe) sprawdzana jest tylko raz, dzięki czemu kolejne poszukiwania wirusów zajmują znacznie mniej czasu (nawet poniżej minuty). W stosunku do konkurencji oprogramowanie Symanteca aktualizuje się najczęściej, bo 222 razy dziennie - według producenta, na drugim miejscu w tej kategorii jest Panda 2009 beta, która pobiera nowe sygnatury 47 razy na dobę.

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/e86b6 Cena 179,99 złotych

BitDefender Internet Security 2009

Bat na hakerów

BitDefender Internet Security 2009

BitDefender Internet Security 2009

Nowa wersja doskonałego programu, który kompleksowo chroni użytkownika przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, zawiera skuteczny silnik wykrywający niebezpieczny kod - wirusy, trojany, rootkity, oprogramowanie szpiegowskie czy keyloggery. BitDefender Internet Security 2009 analizuje w czasie rzeczywistym wszystkie dane, które wykonywane są przez użytkownika, dzięki czemu niezależnie czy użytkownik otwiera plik z twardego dysku czy przegląda strony internetowe, może czuć się bezpieczny. Dodatkowo pakiet dba o prywatność internauty - dzięki szyfrowaniu danych zapobiega wyciekowi informacji przy korzystaniu np. z konta bankowego czy komunikatora internetowego. Pakiet zawiera mechanizmy ukracające działania phisherów, dzięki wykrywaniu prób uzyskania od użytkownika kluczowych danych. BitDefender Internet Security 2009 dba również o bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci lokalnej, monitorując osoby podłączone do niej i informując o nieautoryzowanym dostępie.

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/13d78 Cena 39,95 dolarów ((open))

Panda Internet Security 2009

Panda dobra na wszystko

Panda Internet Security 2009

Panda Internet Security 2009

Oprogramowanie spod znaku Pandy oferowało kiedyś jedynie ochronę antywirusową, jednak od kilku lat zapewnia również kompleksowe bezpieczeństwo użytkownika korzystającego z Internetu. Program chroni przed niebezpiecznym kodem (wirusami, trojanami, rootkitami, trojanami itp.), zagrożeniami związanymi z surfowaniem po stronach internetowych, oszustami chcącymi wykraść dane użytkownika - i czyni to skutecznie. Autorzy przypisują efektywność działania aplikacji zastosowaniu m.in. technologii Truprevent, która chroni użytkownika przed masowo rozprzestrzeniającymi się wirusami, takimi jak Netsky, Mydoom czy Sobig, nawet przed pojawieniem się aktualizacji sygnatur programu. Jest tak dzięki analizowaniu każdej akcji wykonywanej przez uruchomiony program i identyfikowaniu działań zagrażających bezpieczeństwu komputera. Ciekawą funkcją pakietu jest możliwość tworzenia i przywracania kopii bezpieczeństwa kluczowych danych - mogą one być zapisywane na twardym dysku, nośnikach zewnętrznych czy serwerach Panda (wraz z licencją, 1GB darmowej przestrzeni dyskowej).

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/4d824 Cena 79,95 euro (roczna licencja na 3 komputery)

G Data NotebookSecurity

Notebook pod ochroną

G Data NotebookSecurity

G Data NotebookSecurity

G Data NotebookSecurity to polski pakiet aplikacji, które tworzą efektywny i skuteczny zestaw chroniący komputer przenośny, a jednocześnie dbający o jego wydajność. G Data wyposażyło narzędzie w skaner antywirusowy, którego skuteczność jest zwielokrotniona dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych silników identyfikujących szkodliwy kod. NotebookSecurity to również zaawansowana zapora sieciowa oraz moduł wykrywający sfałszowane strony internetowe. Korzystając z G Data NotebookSecurity użytkownik nie musi obawiać się zalania skrzynki pocztowej wiadomościami-śmieciami, dzięki zaimplementowaniu sprawnego mechanizmu wykrywającego spam. Co ciekawe, pakiet dba także o wydajność komputera przenośnego, dzięki usuwaniu niepotrzebnych plików, optymalizacji ustawień rejestru oraz defragmentacji twardych dysków. Użytkownik może również skorzystać z mechanizmu tworzenia kopii zapasowych plików - może je umieścić na dowolnym nośniku lub na serwerach G Data. Do pakietu oprogramowania dołączona jest stalowa linka, która pozwala przypiąć komputer do biurka, uniemożliwiając jego kradzież.

Informacje:http://www.notebooksecurity.pl Cena 219,95 złotych

WinRAR 3.80

Archiwizacja pełną parą

WinRAR 3.80

WinRAR 3.80

WinRAR jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do archiwizacji plików. Produkt firmy RARLAB obsługuje najpopularniejsze formaty kompresowania plików: RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, BZ2, ACE, UUE, JAR, ISO, 7Z, Z. Program ma rozbudowaną funkcjonalność i umożliwia łatwe tworzenie archiwów RAR oraz ZIP. W nowej wersji wprowadzono wiele udoskonaleń - zaimplementowano możliwość rozpakowania zaszyfrowanych algorytmem AES paczek, stworzonych za pomocą programu WinZip, a także udostępniono możliwość bezpiecznego usuwania plików (również poprzez nadpisanie zawartości na dysku zerami). Drobnym, ale ważnym usprawnieniem jest dodanie paska postępu podczas rozpakowywania archiwów złożonych z wielu części. Tworzone przez WinRAR archiwa są kompatybilne ze starszymi wersjami programu.

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/1c488 Cena 29,95 euro

Fraps 2.9.6

Nagrywanie pulpitu

Fraps 2.9.6

Fraps 2.9.6

Fraps to jedna z najpopularniejszych aplikacji umożliwiających tworzenie plików filmowych pokazujących zawartość ekranu użytkownika - może być z powodzeniem wykorzystana do nagrywania filmików z gier, wykonywania szybkich zrzutów ekranu czy rejestrowania filmów instruktażowych. Program jest również często stosowany do określania prędkości działania gry, dzięki wyświetlaniu na monitorze ilości klatek na sekundę (w skrócie FPS). W najnowszej wersji usprawniono działanie programu w środowisku z zainstalowaną biblioteką DirectX 10 - wcześniej występowały problemy z wydajnością oraz skutecznością przechwytywania zawartości ekranu. Program pozwala rejestrować filmy z dowolną liczbą klatek, a także nagrywać dźwięki towarzyszące, które przechwytywane będą z wybranego urządzenia audio..

Informacje:http://p1.pcworld.pl/r/53187 Cena 37 dolarów

W skrócie

Anti Trojan Elite 4.1.8

Anti Trojan Elite jest aplikacją, która umożliwia usuwanie koni trojańskich oraz keyloggerów z systemu Windows. Użytkownik może zastosować ochronę w czasie rzeczywistym lub manualne skanowanie pamięci operacyjnej i plików (w tym skompresowanych archiwów).

Informacje: p1.pcworld.pl/r/5cbba Cena 39,95 dolarów

Total Commander Ultima Prime 4.3

Rozszerzona wersja popularnej aplikacji Total Commander w spolonizowanym wydaniu. Zawiera podstawowe funkcje menadżera plików oraz bardziej funkcjonalny interfejs i możliwości związane z zastosowaniem zestawu wtyczek (np. narzędzie defragmentacji dysków czy konwersji plików wideo).

Informacje: p1.pcworld.pl/r/a029d Cena 103,70 złotych

webcamXP 5.3.2.275

Aplikacja umożliwia publikowanie w Sieci obrazu oraz dźwięku pochodzących z kamerki internetowej komputera. Ma wbudowany serwer http, dzięki czemu nie trzeba instalować jakichkolwiek dodatkowych aplikacji, czy korzystać z zewnętrznych usługodawców.

Informacje: p1.pcworld.pl/r/858d3 Cena 27,95 euro

mFaktura 2.0

Faktura to program do tworzenia dokumentów finansowych, takich jak rachunki, faktury itd. Narzędzie jest proste w obsłudze, ma dobry interfejs i duże możliwości, takie jak tworzenie własnych wzorców dokumentów, zapisywanie w bazie danych utworzonych za jego pomocą rachunków itp.

Informacje: p1.pcworld.pl/r/eb6ba Cena 80 złotych

Ashampoo WinOptimizer 5.0.9

Prosty w użyciu program, który pozwala zrobić porządek na komputerze użytkownika. Eliminuje zbędne pliki wytworzone podczas instalacji innych aplikacji czy podczas surfowania w Internecie. Za jego pomocą można także zoptymalizować rejestr oraz tworzyć kopie zapasowe danych. Narzędzie jest kompatybilne z Windows Vista.

Informacje: p1.pcworld.pl/r/a8176 Cena 49,99 euro

Nero 9

Najnowsze wydanie pakietu Nero, które jest kompleksowym pakietem do wypalania płyt czy zarządzania multimediami. Najbardziej znana aplikacja wchodząca w skład zestawu, Nero Burning ROM jest uznawana za jedno z najlepszych rozwiązań do nagrywania płyt CD, DVD czy Blu-ray.

Informacje: p1.pcworld.pl/r/64f78 Cena 249,99 złotych