Nowości rynku

W tym numerze przedstawiamy nowe wydanie znanego i lubianego kombajnu do wypalania płyt, Nero. Prezentujemy aplikację umożliwiającą przenoszenie zainstalowanych narzędzi do innych lokalizacji w systemie plików, a także program do usuwania zabezpieczeń DRM z plików muzycznych. Znajdzie się też coś dla miłośników internetowych stacji radiowych oraz osób, które interesuje, co robią na ich komputerze inni użytkownicy. Ostatnią opisaną aplikacją jest doskonały program do kopiowania płyt DVD z filmami.


W tym numerze przedstawiamy nowe wydanie znanego i lubianego kombajnu do wypalania płyt, Nero. Prezentujemy aplikację umożliwiającą przenoszenie zainstalowanych narzędzi do innych lokalizacji w systemie plików, a także program do usuwania zabezpieczeń DRM z plików muzycznych. Znajdzie się też coś dla miłośników internetowych stacji radiowych oraz osób, które interesuje, co robią na ich komputerze inni użytkownicy. Ostatnią opisaną aplikacją jest doskonały program do kopiowania płyt DVD z filmami.

Nero 9 9.0.9

Wielozadaniowy kombajn, doskonałe wypalanie płyt

Nero 9 9.0.9

Nero 9 9.0.9

Nero zyskało popularność jako sprawne i łatwe w obsłudze narzędzie do wypalania płyt. Przez długie lata obecności na rynku program przeszedł metamorfozę - z prostej aplikacji do zestawu programów, którego instalator zajmuje ponad 370MB. W skład Nero wchodzi dwadzieścia jeden narzędzi, z których najważniejsze są Burning ROM (wypalanie płyt), CoverDesigner (projektowanie okładek), Recode (kopiowanie DVD), Live (nowość w pakiecie, umożliwia oglądanie telewizji na ekranie monitora oraz przechwytywanie strumienia do pliku), Wave Editor (nagrywanie muzyki oraz jej modyfikowanie) oraz wiele innych, użytecznych aplikacji. Pakiet Nero jest intensywnie rozwijany, a narzędzia wchodzące w jego skład często aktualizowane, dzięki czemu jest kompatybilny z większością nagrywarek, standardów oraz płyt.

Informacje:http://www.nero.com Cena 249.99 zł

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/34cd7

Application Mover 4.0

Przenieś zainstalowaną aplikację

Application Mover 4.0

Application Mover 4.0

Użytkownicy intensywnie korzystający z komputera często borykają się z problemem braku miejsca na np. partycji systemowej, a jednocześnie nadmiaru przestrzeni na innych dyskach - często geneza problemu wynika z nieprzemyślanego lokowania aplikacji w standardowej ścieżce, która wyskakuje w instalatorach, czyli zazwyczaj C:\Program Files\Nazwa programu. Rozwiązaniem kłopotu jest przeniesienie dużych aplikacji (przykładowo gier zajmujących kilka gigabajtów) na inny dysk - niestety, ręczny transfer danych wiąże się z niezgodnością z danymi zawartymi w rejestrze, co może prowadzić do unieruchomienia danego programu. Remedium jest narzędzie Application Mover, które pozwala w prosty sposób zmienić lokalizację wybranej aplikacji - analizuje on klucze rejestru i modyfikuje w sposób umożliwiający bezproblemowe przeniesienie plików na inną partycję.

Informacje:http://www.funduc.com Cena 15 dolarów

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/0e3a8

Drm-Removal 3.6.3

Usuń zabezpieczenia DRM z plików muzycznych

Drm-Removal 3.6.3

Drm-Removal 3.6.3

DRM (ang. Digital Rights Management), czyli cyfrowe zarządzanie prawami to zabezpieczenie plików multimedialnych stosowane przez m.in. Apple, Sony, Microsoft oraz BBC. Jego działanie przejawia się brakiem możliwości przeniesienia objętych nim plików poza urządzenie, na które pierwotnie wykupiona została np. piosenka ze sklepu internetowego lub ograniczenie możliwości ich wykonywania do określonej liczby uruchomień. Aplikacja Drm-Removal umożliwia proste usunięcie zabezpieczeń z plików MP3, całych albumów muzycznych - po przejściu procesu można korzystać z nich na dowolnym komputerze, telefonie komórkowym czy odtwarzaczu multimediów. Dodatkowo program pozwala przekonwertować pliki wielu formatów, np. WMV do AVI, AVI do MP4, WAV do MP3 itp. Program jest kompatybilny z systemami Windows 2000, 2003, XP oraz Vista.

Informacje:http://drm-removal.com Cena 14,95 dolarów

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/f1c56

CloneDVD 2.9.2.0

Proste kopiowanie filmów DVD

CloneDVD 2.9.2.0

CloneDVD 2.9.2.0

CloneDVD to proste w obsłudze narzędzie, które umożliwia kopiowanie zawartości dowolnych płyt DVD - z filmami, danymi, itp. Program jest doskonałym narzędziem zwłaszcza do powielania zawartości płyt DVD zawierających filmy, na których często znajduje się znacznie więcej danych niż na czystym nośniku - konieczne jest usunięcie zbędnych elementów, takich jak zwiastuny innych produkcji czy też kompresja jakości dźwięku lub obrazu. CloneDVD upraszcza do minimum proces kopiowania płyt DVD - pozwala łatwo i szybko, bez specjalistycznej wiedzy skopiować dowolny rodzaj zawartości płyty na czysty nośnik. Aplikacja jest intensywnie rozwijana, przez co obsługuje większość stosowanych zabezpieczeń treści płyt oraz nagrywarek.

Informacje:http://www.elby.ch Cena 52,56 dolarów

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/a1a70

Online Radio Tuner 2.0.5

Radio w twoim komputerze

Online Radio Tuner 2.0.5

Online Radio Tuner 2.0.5

W Internecie nadają dziesiątki tysięcy stacji radiowych - udostępniają sygnał zawierający różne typy muzyki, odmienne języki prowadzących transmisję czy nawet mówiących wyłącznie o pogodzie, polityce itp. Niestety, jest wiele formatów, w których przesyłane są dane strumieniowe - program Online Radio tuner jest narzędziem, które pozwoli słuchać większości stacji radiowych nadających w Internecie. Już po uruchomieniu jego katalog zawiera ponad 1000 różnorodnych źródeł muzyki ze wszystkich regionów świata. Obsługiwany jest m.in. popularny format mediów strumieniowych Shoutcast, ale także rozszerzenia domyślnie przypisane Windows Media Playerowi itp. Niestety, nie można słuchać stacji radiowych opartych o RealMedia. Online Radio Tuner pozwala przechwytywać odbierany sygnał do plików MP3, WMA, OGG oraz AAC oraz tworzyć listy ulubionych stacji i wiele innych.

Informacje:http://onlineradiotuner.com Cena 39,95 dolarów

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/b2675

Spytech SpyAgent 6.31

Korzystanie z komputera - kontrolowane

Spytech SpyAgent 6.31

Spytech SpyAgent 6.31

Spytech SpyAgent to aplikacja, która umożliwia śledzić aktywności użytkowników na komputerze, gdzie została zainstalowana. Przydatne, jeśli nie jesteś pewien, co robią twoje dzieci lub pracownicy na służbowych pecetach. Program przechwytuje dane wprowadzane za pomocą klawiatury, wysłane i otrzymane wiadomości e-mail, otwierane aplikacje, strony internetowe, prowadzone konwersacje za pomocą komunikatorów internetowych oraz wiele więcej. Narzędzie może cyklicznie tworzyć zrzuty ekranu, a nawet przechwytywać treści drukowanych dokumentów. Podsumowując - nic nie umknie wiedzy osoby kontrolującej aplikacje, zaś osoby korzystające z komputera nie będą widzieć śladu jej obecności. Dodatkowo program pozwala uniemożliwić korzystanie z komunikatorów czy określonych aplikacji. Uwaga! Spytech SpyAgent może być wykrywany przez aplikacje antywirusowe jako niebezpieczne oprogramowanie, jednak korzystanie z niego nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem.

Informacje:http://spytech-web.com Cena 49,95 dolarów

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/7b1fd

W skrócie

I Hate This Key Deluxe Edition 5.1

Aplikacja umożliwia wyłączenie systemowych skrótów klawiszowych stosowanych przez system Windows.

Informacje: bytegems.com Cena 9,95 dolarów

Pobierz: p1.pcworld.pl/r/2b2aa

TaskInfo 8.2.0.280

Narzędzie dostarcza kompleksowe informacje o uruchomionych procesach - zarówno systemowych, ukrytych, jak i użytkownika.

Informacje: iarsn.com Cena 35 dolarów

Pobierz: p1.pcworld.pl/r/5b64a

Hard Drive Inspector 3.0

Za pomocą tej aplikacji można sprawdzić stan dysku twardego - szybkość jego działania oraz problemy w jego funkcjonowaniu.

Informacje: altrixsoft.com Cena 29,95 dolarów

Pobierz: p1.pcworld.pl/r/93658

Screen Resolution Manager 5.2

Program pozwala określić różne rozdzielczości ekranu dla każdego z użytkowników systemu Windows z osobna.

Informacje: bytegems.com Cena 16,95 dolarów

Pobierz: p1.pcworld.pl/r/b0158

OutlookBackupPro 1.0

Dzięki narzędziu można łatwo i szybko stworzyć kopię bezpieczeństwa zawartości programów Microsoft Outlook 2003 oraz 2007.

Informacje: totalidea.com Cena 25,99 dolarów

Pobierz: p1.pcworld.pl/r/ec50b