Nowości rynku

Każdego miesiąca na rynku komercyjnego oprogramowania pojawiają się propozycje, które przyciągają nowymi możliwościami i innowacjami. Nietrudno się w tym wszystkim pogubić, dlatego na bieżąco śledzimy zachodzące zmiany - przedstawiamy najciekawsze premiery bieżącego miesiąca.


Każdego miesiąca na rynku komercyjnego oprogramowania pojawiają się propozycje, które przyciągają nowymi możliwościami i innowacjami. Nietrudno się w tym wszystkim pogubić, dlatego na bieżąco śledzimy zachodzące zmiany - przedstawiamy najciekawsze premiery bieżącego miesiąca.

W tym numerze prezentujemy nową wersję popularnego i niezwykle skutecznego programu do defragmentacji dysków Diskeeper. Przedstawiamy również narzędzie Help & Manual, za pomocą którego można łatwo i szybko stworzyć pliki pomocy w formacie WinHELP, PDF i wielu innych. Znajdzie się też coś dla użytkowników urządzeń mobilnych - nowa wersja nawigacji Mapa Map oraz komunikator Gadu-Gadu na komórki. Nie mogliśmy również pominąć nowego wydania programu do obsługi poczty e-mail, The Bat. Na koniec zostawiliśmy aplikację Backup4all do tworzenia kopii bezpieczeństwa danych.

Diskeeper 2009

Defragmentacja pełną parą

Diskeeper 2009

Diskeeper 2009

Diskeeper jest jedną z najlepszych i najczęściej stosowanych aplikacji do defragmentacji dysków na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Program cechuje się wysoką skutecznością rozmieszczania danych na twardym dysku, a zarazem jest szybki i nie obciąża komputera w stopniu uniemożliwiającym komfortową pracę z nim, tak jak np. wbudowane w system operacyjny narzędzia. Aplikacja pozwala korzystać z kilku form defragmentacji, która może odbywać się przy starcie systemu, cyklicznie w określonym dniu i godzinie lub manualnie. Największą zmianą w wydaniu 2009 jest wprowadzenie mechanizmu umożliwiającego defragmentację danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu rozmieszczenie plików na dysku jest zawsze optymalne. Kolejną nowością jest zaimplementowanie w programie technologii I-FAAST 2.0, która pozwala w znaczącym stopniu zwiększyć wydajność uruchamiania aplikacji na komputerze.

Informacjehttp://www.diskeepereurope.com Cena 23,76 funta (wersja Home Edition)

p1.pcworld.pl/r/c590c

Help & Manual 5.0.6

Łatwe tworzenie plików pomocy

Help & Manual  5.0.6

Help & Manual 5.0.6

Help & Manual to zaawansowana aplikacja do tworzenia plików pomocy oraz dokumentacji technicznej. Program, pomimo rozbudowanych funkcji i ogromnych możliwości, ma prosty w obsłudze interfejs, który powinien być łatwy do przyswojenia dla każdego, kto korzystał z pakietu Microsoft Office 2007, ponieważ jest on niemal identyczny. Za pomocą aplikacji można tworzyć dokumenty w trybie WYSWIG, a więc nie ma potrzeby pracy z kodem programistycznym. Help & Manual pozwala tworzenie wielu formatów dokumentów - najważniejsze to HTML Help, Winhelp, MS Help, a także PDF i RTF. Dodatkowo aplikacja pozwala skorzystać z wielu gotowych wzorów dokumentów. Ważną zaletą H&M jest mechanizm wspólnej pracy nad pojedynczym dokumentem, co z pewnością będzie bardzo przydatne dla grup osób piszących instrukcję obsługi tworzonego programu, systemu operacyjnego czy urządzenia.

Informacjehttp://www.ec-software.com Cena 349 dolarów (wersja Standard)

p1.pcworld.pl/r/647d5

Mapa Map 6.0

Nawigacja pełną parą

Mapa Map 6.0

Mapa Map 6.0

Nawigacja satelitarna szturmem wdarła się do świadomości kierowców, którzy chętnie i często z niej korzystają. Trudno się dziwić, bo to wygodny sposób na podróżowanie, który eliminuje ryzyko nadrabiania drogi przez nieopatrzne skręcenie w jedną przecznicę za wcześnie czy za późno. Mapa Map to produkt dostosowany do polskiej sieci dróg, dobrze odzwierciedlający topologię kraju: ma w bazie 2,25 miliona adresów, 405 tysięcy kilometrów dróg, a także plany prawie trzech tysięcy miast i wsi. Nawigacja umożliwia wyświetlanie budynków, które mija użytkownik w czasie jazdy, co znacznie ją ułatwia, zwłaszcza w dużych metropoliach. Dodatkowo Mapa Map informuje użytkownika o punktach, w których umieszczone są fotoradary, a także dostosowuje głośność odtwarzanych komunikatów do prędkości jazdy samochodu. Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia typu Pocket PC z systemem Windows Mobile 2003SE lub nowszym.

Informacjehttp://www.mapamap.pl Cena 249 zł

Mobilne Gadu-Gadu

Gadu-Gadu na komórce

Mobilne Gadu-Gadu

Mobilne Gadu-Gadu

Mobilne Gadu-Gadu to aplikacja, która umożliwia posiadaczom telefonów komórkowych obsługujących środowisko Java MIDP2 prowadzenie rozmów za pośrednictwem Internetu. Program ma łatwy w obsłudze interfejs i pozwala na rozmowy nawet na telefonach z małymi wyświetlaczami. Poza możliwością komunikacji przez Internet program pozwala zmieniać opisy, wyświetlać emotikony, rozmawiać głosowo lub wymieniać się plikami. Program wyświetla użytkownikowi reklamy, jednak nie przeszkadzają one w korzystaniu z niego. W nowej wersji usprawniono działanie aplikacji na urządzeniach z ekranami dotykowymi oraz umożliwiono dokonywanie opłat za korzystanie z aplikacji bezpośrednio z telefonu komórkowego, bez konieczności własnoręcznego wysyłania krótkich wiadomości tekstowych na numery płatne. Należy oczywiście pamiętać, że gdy korzystamy z aplikacji, ma miejsce nieustanna wymiana danych z Internetem, za co pobierana jest opłata zgodna z cennikiem operatora.

Informacjehttp://mobilne.gadu-gadu.pl Cena 9 zł (za 90 dni użytkowania)

p1.pcworld.pl/r/0a0a0

Backup4all 4.0

Dane zawsze bezpieczne

Backup4all 4.0

Backup4all 4.0

Często na dyskach twardych komputera znajdują się cenne dane, których utrata może kosztować bardzo wiele. Niestety, sprzęt elektroniczny jest awaryjny i warto zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia twardego dysku - idealnym narzędziem do stworzenia kopii bezpieczeństwa jest Backup4all. To aplikacja z intuicyjnym interfejsem, która ma duże możliwości tworzenia kopii danych - można utworzyć duplikat dowolnego folderu, bazy najpopularniejszych programów do obsługi poczty elektronicznej, przeglądarek czy nawet całych dysków. Użytkownik może utworzyć kopię w dowolnej lokalizacji - na serwerze sieciowym, pendrive, innej partycji oraz płycie CD/DVD. Program pozwala programować cykliczne zadania, które będą wykonywane bez udziału użytkownika. Ważną zaletą aplikacji jest możliwość skompresowania zabezpieczanych danych oraz możliwość ustalenia hasła dostępu do archiwum.

Informacjehttp://www.backup4all.com Cena 39,95 dolarów

p1.pcworld.pl/r/41c36

The Bat! 4.0.38

Poczta elektroniczna okiełznana

The Bat! 4.0.38

The Bat! 4.0.38

The Bat! jest jednym z najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. To aplikacja wyposażona w prosty interfejs, który jednak kryje wiele zaawansowanych funkcji. Program ma doskonałe filtry pozwalające skutecznie segregować przychodzące wiadomości, a także umożliwia szybkie wyszukiwanie treści w skrzynce odbiorczej. Zaletą aplikacji The Bat! jest mały rozmiar i szybkość działania - nawet na słabszych komputerach działa ona błyskawicznie. Program obsługuje najpopularniejsze protokoły poczty elektronicznej - POP3, IMAP4 oraz MAPI (Microsoft Exchange), dzięki czemu jest dobrym programem zarówno do domu, jak i biura. Dodatkową zaletą programu The Bat! jest możliwość stosowania wtyczek - antywirusowych, zwalczających spam itp. Program jest idealnym rozwiązaniem dla osób mających wiele skrzynek pocztowych - istnieje możliwość łatwego podziału kont i są one wyświetlane w prosty do ogarnięcia sposób.

Informacje http://www.ritlabs.com Cena 35 dolarów (wersja Home)

p1.pcworld.pl/r/7b1fd

W skrócie

UltraEdit 14.20.1.1001

Przeznaczony dla programistów edytor heksadecymalny i HTML obsługujący format UNICODE.

p1.pcworld.pl/r/e0705 Cena 49,95 dolarów

AnyDVD HD 6.4.9.0

Aplikacja do deszyfrowania w czasie rzeczywistym krążków DVD, HD-DVD oraz Blu-ray.

p1.pcworld.pl/r/c6472 Cena 49 euro

Rohos Disk Encryption 1.19

Narzędzie pozwala stworzyć ukrytą i zaszyfrowaną partycję na twardym dysku lub pamięci flash.

p1.pcworld.pl/r/2ce30 Cena 29 dolarów

Hard Drive Inspector 3.0.195

Program diagnostyczny, który zbiera oraz analizuje informacje o pracy dysku twardego zainstalowanego w komputerze użytkownika.

p1.pcworld.pl/r/36810 Cena 29,95 dolarów

BitDefender Total Security 2009

Pakiet bezpieczeństwa zapewniający ochronę przed wirusami, robakami, programami szpiegującymi, rootkitami, phishingiem, hakerami itp.

p1.pcworld.pl/r/0397e Cena 69,95 dolarów