Nowości rynku

Każdego miesiąca na rynku komercyjnego oprogramowania pojawiają się propozycje, które przyciągają nowymi możliwościami i innowacjami. Nietrudno się w tym wszystkim pogubić, dlatego na bieżąco śledzimy zachodzące zmiany - przedstawiamy najciekawsze premiery bieżącego miesiąca.


Każdego miesiąca na rynku komercyjnego oprogramowania pojawiają się propozycje, które przyciągają nowymi możliwościami i innowacjami. Nietrudno się w tym wszystkim pogubić, dlatego na bieżąco śledzimy zachodzące zmiany - przedstawiamy najciekawsze premiery bieżącego miesiąca.

Dariusz Utracki

W tym numerze przedstawiamy nową wersję doskonałej aplikacji, która wyeliminuje z komputera wszelkie konie trojańskie, rootkity oraz inne złośliwe oprogramowanie. Uwadze czytelników polecamy skuteczny program do odzyskiwania utraconych danych, FineRecovery. Dla osób, których komputery nie pracują wystarczająco wydajnie, mamy aplikację SuperRam, która pozwoli efektywnie wykorzystywać pamięć RAM, oraz System Mechanic Professional, narzędzie do kompleksowego optymalizowania działania systemu Windows. Przedstawiamy także aplikację Desktop YouTube Downloader do pobierania i konwertowania filmów z serwisu YouTube oraz Beniamin, doskonałe narzędzie do kontroli rodzicielskiej, czyli pilnowania, jak dzieci wykorzystują komputer.

Anti Trojan Elite 4.2.8

System wolny od szkodników

Nowości rynku

Anti Trojan Elite 4.2.8

Anti Trojan Elite to aplikacja, której głównym zadaniem jest usuwanie wykrytych w komputerze użytkownika koni trojańskich, rootkitów oraz innego rodzaju złośliwego oprogramowania. Program ma rozbudowaną bazę szkodliwego kodu - obejmuje ona ponad 35000 koni trojańskich, robaków, keyloggerów itp. Narzędzie ma mało atrakcyjny graficznie, jednak prosty w obsłudze interfejs, za pomocą którego można łatwo przeskanować cały komputer, pamięć operacyjną czy wybrane foldery lub pliki znajdujące się na twardym dysku. Anti Trojan Elite ma wbudowany mechanizm ochrony komputera w czasie rzeczywistym - swoim działaniem obejmuje dane zapisywane na twardym dysku, a także modyfikacje przeprowadzane w rejestrze systemowym. Dodatkowo, program pozwala zmienić kilka ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa ustawień systemu Windows, jak np. wyłączenie automatycznego uruchamiania zawartości płyt CD czy też zamykanie aplikacji nieodpowiadających na polecenia użytkownika.

Cena 39,95 dol.

http://p1.pcworld.pl/r/ccf35

FineRecovery 2.5

Odzyskaj skasowane dane

Nowości rynku

FineRecovery 2.5

FineRecovery to skuteczne narzędzie do odzyskiwania utraconych danych. Program pozwala przywrócić pliki usunięte z pominięciem kosza systemowego (lub po jego opróżnieniu), skasowane przez wirusy, po awarii systemu plików czy samego dysku twardego (np. w wyniku pojawienia się błędnych sektorów), itp. Aplikacja ma łatwy w użyciu interfejs, który ogranicza się do wyświetlania listy skasowanych plików oraz kilku ikon z narzędziami. Obsługa FineRecovery jest prosta - użytkownik musi najpierw rozpocząć proces analizy wybranej partycji, a następnie z listy usuniętych plików wybrać dane do odzyskania. Niestety, nie zawsze istnieje możliwość przywrócenia usuniętych danych, np. jeśli zostały one już wielokrotnie nadpisane. FineRecovery pozwala odzyskiwać dane z najpopularniejszych systemów plików - NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, a mogą z niego skorzystać użytkownicy Windows NT, 2000, XP, 2003 oraz Vista. Aplikacja umożliwia również przywracanie zdjęć skasowanych z kart pamięci (SD, CF, MS, MMC i Flash) oraz napędów USB.

Cena 29,95 dol.

http://p1.pcworld.pl/r/e6523

SuperRam 6.1.12.2009

Wydajne zarządzanie pamięcią operacyjną

Nowości rynku

SuperRam 6.1.12.2009

SuperRam to mała aplikacja, której zadaniem jest optymalizacja działania pamięci operacyjnej używanej przez system operacyjny i uruchomione przez użytkownika aplikacje. Jest wyposażona w intuicyjny interfejs, a za pomocą kilku kliknięć można w odczuwalny sposób przyspieszyć działanie komputera. Program zawiera funkcje umożliwiające zarządzanie dostępną pamięcią operacyjną - dwoma suwakami można ustawić, ile megabajtów RAM-u ma być używane przez system operacyjny, a ile na uruchamiane w danej chwili aplikacje (np. gry). Dodatkowo, program pozwala przeprowadzać testy wydajności pamięci RAM, a także obejrzeć szczegółowe statystyki jej wykorzystania w okresie, kiedy gdy narzędzie jest uruchomione. Na pochwałę zasługują częste aktualizacje aplikacji SuperRam, a także mechanizm automatycznego instalowania nowych wersji programu.

Cena 19,99 dol.

http://p1.pcworld.pl/r/369ee

Desktop YouTube Downloader 2.0

Filmy z YouTube na dysku

Nowości rynku

Desktop YouTube Downloader 2.0

Desktop YouTube Downloader to aplikacja, która pozwala łatwo pobrać filmy z serwisu YouTube na twardy dysk komputera użytkownika, aby można je było uruchomiać bez połączenia z Internetem. Program ma prosty interfejs, zaś sam proces pobierania filmów ogranicza się do podania bezpośredniego adresu do filmu z serwisu YouTube - po paru chwilach na dysku komputera będzie dostępny pobrany materiał filmowy. Dodatkowo, Desktop YouTube Downloader został wyposażony w konwerter, który pozwala zmienić format pobranych plików (filmy są serwowane jako FLV, czyli Flash) na najpopularniejsze formaty stosowane do kodowania filmów (AVI, DivX, itp.). Warto wspomnieć, że programiści wyposażyli aplikację w sprawny mechanizm automatycznych aktualizacji, a także odtwarzacz umożliwiający wyświetlanie filmów bezpośrednio w programie. Z aplikacji mogą skorzystać użytkownicy systemów Windows 98, 2000, Me, XP oraz Vista. Do działania wymagane jest środowisko Microsoft .NET 2.0.

Cena 10 dol.

http://p1.pcworld.pl/r/cb646

System Mechanic Professional 8.5.2.4

Komputer zawsze sprawny

Nowości rynku

System Mechanic Professional 8.5.2.4

System Mechanic Professional to aplikacja, która zadba, by komputer użytkownika działał zawsze w najefektywniejszy sposób. Program ma mechanizm optymalizacji rejestru systemowego, a także pozwala wyszukać i usunąć występujące w nim błędy. Aplikacja potrafi również szybko i dokładnie przeprowadzić defragmentację twardych dysków komputera. System Mechanic Professional to narzędzie, które usunie z niepotrzebne pliki, a także przyspieszy uruchamianie komputera oraz zoptymalizuje działanie łącza internetowego (według autorów nawet o 200%). System Mechanic Pro wyposażono w kilka mechanizmów dbających o bezpieczeństwo użytkownika - skaner antywirusowy, firewall, a także funkcję tworzenia kopii bezpieczeństwa kluczowych plików i rejestru systemowego. Dodatkowo, za pomocą programu można także bezpiecznie usunąć wskazane dane, dzięki czemu praktycznie niemożliwe będzie ich późniejsze przywrócenie. Warto wspomnieć, że wszystkie akcje przeprowadzane za pomocą aplikacji są rejestrowane, zatem możliwe jest ich ewentualne odwrócenie, jeśli wystąpią np. problemy z działaniem komputera.

Cena 48,97 dol.

http://p1.pcworld.pl/r/eb1a5

Beniamin 2.0

Skuteczna ochrona rodzicielska

Beniamin 2.0 to polski program do nadzoru dostępu do rozmaitych usług komputera, takich jak przeglądanie witryn internetowych czy korzystanie z płyt CD lub napędów USB. Program pozwala zablokować dostęp do wybranych narzędzi oraz uniemożliwić wyświetlanie stron zawierających treści pornograficzne czy erotyczne. Aplikacja pozwala też zabezpieczyć komputer używany przez dzieci przed pobieraniem plików wykonywalnych czy też dokumentów, dzięki czemu nie ma groźby pobrania i uruchomienia plików zawierających złośliwy kod. Dodatkowo, program potrafi blokować komunikatory internetowe, listy dyskusyjne oraz pocztę elektroniczną. Aplikacja umożliwia wreszcie przeglądanie dokładnych dzienników otwieranych witryn internetowych - ta użyteczna funkcja pozwala w skuteczniejszy sposób kontrolować odwiedzane przez dzieci strony WWW i ewentualnie zablokować te niepożądane. Beniamin pozwala też ograniczać czas spędzany przed ekranem komputera.

Cena 49 zł

http://p1.pcworld.pl/r/c9932

W skrócie

Malwarebytes Anti-Malware 1.32

Program usuwający z systemu kilka rodzajów zagrożeń bezpieczeństwa - wirusy, robaki, trojany, rootkity, dialery, spyware itp.

p1.pcworld.pl/r/05a84 Cena 22,85 euro

ALOAHA PDF Suite 3.7.1

Doskonały pakiet o dużych możliwościach do tworzenia profesjonalnych dokumentów w formacie PDF.

p1.pcworld.pl/r/73eb3 Cena 79 euro (wersja Professional)

Vista Manager 2.0.1

Narzędzie umożliwiające optymalizację i usprawnienie systemu operacyjnego Windows Vista.

p1.pcworld.pl/r/98762 Cena 39,95 dol.

SiSoft Sandra 2009.1.15.72

Program diagnostyczny, który zbiera oraz analizuje informacje działaniu poszczególnych podzespołów komputera.

p1.pcworld.pl/r/86f4c Cena 49 dol.

Mini Monitoring 2.1.2.37

Działający w ukryciu program, który zapisuje wszystkie działania użytkownika na komputerze.

p1.pcworld.pl/r/89757 Cena 45 zł.