Nowości rynku - kwiecień 2009

W numerze prezentujemy zbiór narzędzi stosowanych przez prawdziwych profesjonalistów: serwisantów komputerowych, administratorów, właścicieli niewielkich firm. Aplikację BurnInTest polecamy do badania najsłabszych elementów komputera, a Alchemy Eye PRO - do stałego monitorowania pracującego gdzieś daleko serwera. Uwagę czytelników chcemy również zwrócić na najnowsze wydanie WindowBlinds, za pomocą którego zrobią z XP system bardzo podobny do Visty i Windows 7. Właściciele firm powinni zwrócić szczególną uwagę na zestaw aplikacji biznesowo-biurowych, w tym specjalny sterownik drukarki FinePrint pozwalający na duże oszczędności na tonerze i papierze.

cPicture LE 2.1.3

Nietypowy pod względem interfejsu program graficzny do przeglądania i podstawowej obróbki plików graficznych.

Cena 19,95 dol.

eDek - Elektroniczne Deklaracje 4.1.0

Program eDek - Elektroniczne Deklaracje - usprawnia zarządzanie deklaracjami i formularzami podatkowymi. Opracowany został głównie z myślą o biurach rachunkowych i kancelariach podatkowych.

Cena 399 zł (jedno stanowisko)

Fakturzysta 2009.2.4

Świetny program do fakturowania, drukowania faktur, dokumentów magazynowych, handlowych, rozliczeniowych, obsługi magazynu, księgowania.

Cena 399 zł (jedno stanowisko)

TwistedBrush 15.69

Program graficzny zawierający artystyczne efekty pędzli. Jego obsługa nie sprawia problemów, dlatego też mogą korzystać z niego zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Cena 119 dol. (wersja Pro Studio)

Księga Handlowa KsH 1.05.A

KsH to profesjonalny program finansowo-księgowy, przeznaczony do prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwach o dowolnym profilu działalności oraz w jednostkach budżetowych.

Cena 1399 zł (bez VAT, wersja biurowa)

BurnInTest Professional 6.0 - Usmaż swój komputer

BurnInTest Professional to jedna z tych aplikacji, którą użytkownik instaluje na komputerze z własnej woli, chociaż przeraża go myśl, że mógłby z niej skorzystać. Program uruchamia wiele modułów testujących, które obciążają wszystkie elementy maszyny - mordercze testy trwają dopóty, dopóki użytkownik ich nie zatrzyma albo sprzęt nie ulegnie awarii (np. przegrzaniu). Aplikacja katuje procesor, pamięć, kartę graficzną, dyski, napędy, a nawet karty dźwiękowe.

Pośrednio - choć twórca programu o tym nie wspomina - mocno obciążany jest również zasilacz komputera, dlatego przed uruchomieniem pakietu testującego należy utworzyć kopię zapasową danych. Stanowczo odradzamy też uruchamianie BurnInTest Professional 6.0 w podkręconych komputerach, ponieważ źle wentylowana elektronika może ulec przegrzaniu i awarii. Nie wolno korzystać z aplikacji w notebooku trzymanym na kolanach, ponieważ temperatura sprzętu na pewno spowoduje oparzenia!

Cena 44 dol.

Nowości rynku - kwiecień 2009

WindowBlinds 6.4 - Najpiękniejszy Windows świata

WindowBlinds 6.4 to kompleksowy, a jednocześnie najmniej awaryjny pakiet programów pozwalających na zmianę domyślnego (i nudnego) stylu pulpitu w Windows. Aplikacja najlepiej działa w XP, za jej pomocą możesz upodobnić tę wersję do Visty i Windows 7 (skórka Diamond), ale też Mac OS X (skórka Leo). Co ciekawe, wszelkie te efekty, które pojawiły się w Viście, i które - zdaniem Microsoftu - wymagają następcy XP, dzięki WindowBlinds 6.4 dostępne są również w starszych systemach.

Nowości rynku - kwiecień 2009

Aplikacja pozwala na łatwe pobranie dodatkowych skórek z witryny Wincustomize.com; aktualnie użytkownik może wybrać z ponad 4380 (!) stylów graficznych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego dnia twój pulpit wyglądał inaczej. Większość skórek jest darmowa, choć za niektóre, nie zawsze najładniejsze, przyjdzie nam zapłacić kilka dolarów.

Cena 19,95 dol.

FinePrint 6.06 PL - Oszczędzaj na drukowaniu

FinePrint 6.06 instaluje się w systemie jako pośrednik między Windows a drukarką. Program umożliwia daleko idące modyfikacje wydruków: pozwala na umieszczanie wielu stron dokumentu na jednym arkuszu papieru, oznaczanie kartek datami czy automatyczne usuwanie grafik albo drukowanie ich za pomocą skali szarości, co gwarantuje zarówno oszczędność papieru, jak i toneru (tuszu). Z obsługą wszystkich funkcji program radzi sobie sam, dlatego sterownik drukarki nie musi obsługiwać żadnej z wymienionych funkcji.

Nowości rynku - kwiecień 2009

FinePrint umożliwia nawet wydruki dwustronne, jednak akurat w tym wypadku niezbędna jest pomoc operatora drukarki, który w wypadku najtańszych urządzeń bez funkcji dupleksu musi odpowiednio przełożyć kartki. Licencja jest stosunkowo droga, ale jeśli masz zamiar zainstalować FinePrint na kilku stacjach roboczych, możesz liczyć na duże zniżki.

Cena 49,95 dol.

Alchemy Eye Pro 9.9 - Monitoruj serwer na odległość

Alchemy Eye Pro 9.9 to kombajn, za pomocą którego możliwe jest zdalne monitorowanie kondycji serwera albo po prostu innego komputera. Aplikacja potrafi zbadać, czy serwer w ogóle działa i odpowiada (wykorzystując polecenie ping), w określonych interwałach sprawdza też stan systemu operacyjnego, funkcjonowanie serwera HTTP (witryna WWW) i FTP oraz zawartość katalogów, żeby wykryć ewentualną podmianę witryny przez włamywacza.

Nowości rynku - kwiecień 2009

Alchemy Eye PRO 9.9 zawiera wiele wtyczek umożliwiających analizowanie serwerów pocztowych, plikowych, zdalnego dostępu i baz danych, w tym Oracle i SQL oraz wszystkich innych wykorzystujących ODBC. Dzięki programowi administrator dowie się, czy na serwerach nie kończy się miejsce na dysku - a w razie jakiejkolwiek awarii zostanie powiadomiony za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu komórkowego. Mechanizm monitorujący gromadzi wszelkie informacje na temat stanu systemu operacyjnego - zarówno te, które zbiera Windows, jak i własne.

Cena 399 dol.

Spam Bully for Outlook Express 4.4.0.0 - Bez mielonki w poczcie

Spam Bully for Outlook Express to świetna wtyczka, filtrująca niechcianą pocztę w aplikacjach, których twórcy nie pomyśleli o takim dodatku. Aplikacja integruje się z programem Outlook Express (XP) oraz Windows Mail (Vista). Program wykorzystuje filtr Bayesa i na bieżąco uczy się rozpoznawać niechciane e-maile, ale jej najzabawniejszym (choć zapewne nieskutecznym) dodatkiem jest moduł odbijający niechciane wiadomości do spamera i modyfikujący zawartość listu w ten sposób, by nadawcy wydawało się, że otrzymał ostrzeżenie od amerykańskiej Narodowej Komisji Handlu (FTC).

Nowości rynku - kwiecień 2009

Spam Bully na bieżąco generuje wykresy stosunku wiadomości dobrych do złych, pozwala też na stworzenie list zablokowanych nadawców. Aplikacja obsługuje język polski i idealnie sprawdzi się w wypadku kont, które co prawda gwarantują dużą pojemność skrzynki, ale przy okazji zasypują użytkownika reklamami (np. O2).

Cena 29,95 dol.

go.pcworld.pl/de57f

J. River Media Center 13.0.124 - Komputer zamiast telewizora

J. River Media Center 13.0.124 jest programem, który w jednym miejscu grupuje całą "multimedialność" komputera. Aplikacja ma trudną do ogarnięcia liczbę funkcji, które jednak uruchamiane są z poziomu tego samego interfejsu. Program pozwala na odtwarzanie plików multimedialnych (muzycznych i wideo), importowanie zasobów z urządzeń przenośnych (odtwarzacze MP3, MP4, telefony komórkowe), odsłuchiwanie stacji radiowych, ale też przeglądanie twardego dysku, ripowanie CD i DVD, czy oglądanie telewizji.

Nowości rynku - kwiecień 2009

W składnikach internetowych (np. podcasty) J. River Media Center 13.0.124 zawiera wiele predefiniowanych stron, które pozwalają na pobieranie plików za pomocą kilku kliknięć - bez konieczności wyszukiwania ich w Internecie. Aplikacja jest kompatybilna z serwerami multimediów wykorzystującymi m.in. UPnP, w tym z ruterami Wi-Fi wyposażonymi w twardy dysk.

Cena 39,98 dol.