Nowości w IT - na co czekamy, a czego nie chcemy

Pamięć z igiełkami (2015): Jej nazwa kodowa to Millipede. Powstaje w laboratoriach IBM-a i wykorzystuje technologie stosowane w mikroskopie sił atomowych, by w przyszłości pozwolić na przechowywanie terabajta danych na polimerze o powierzchni jednego cala kwadratowego. Matryca złożona z tysięcy miniaturowych igiełek będzie w stanie odczytywać i zapisywać olbrzymie ilości danych znacznie szybciej, niż możemy zrobić to dzisiaj.

Działanie Millipede

Działanie Millipede

Piorunujące systemy chłodzące (2015): Mikroskopijne nanorurki będą wykorzystywały wyładowania elektryczne do tworzenia niewielkich wirów przesuwających się nad powierzchnią układów scalonych. Chipy zostaną schłodzone bez pomocy wentylatora.

Superprodukty nadchodzą

Jeśli 5 lat oczekiwania na ciekawy produkt to dla Was zdecydowanie za długo, mamy propozycję - zainteresujcie się jedną z poniższych nowości. Oto krótka lista godnego uwagi oprogramowania i sprzętu, które w sklepach powinno pojawić się dosłownie "na dniach" (w kilku przypadkach nowości są już dostępne):

Service Pack 1 dla Windows Visty: Na początku 2008 roku Microsoft ma udostępnić pierwszy Service Pack dla Windows Visty. Zestaw prawdopodobnie poprawi działanie każdego elementu: od mechanizmu User Account Control po wydajność DirectX 10. Poprawi też wygląd samego interfejsu graficznego.