Nowości w WiMP

Zyskujący coraz większą popualrność norweski serwis muzyczny WiMP został zaktualizowany, a nowości to między innymi odświeżony interfejs oraz kilka nowych funkcji. Ma to pomóc w przebieraniu biblioteki liczącej sobie już 25 milionów utworów.

Menu uległo sporej przebudowie, a jego wszystkie funkcje znalazły się po lewej stronie ekranu. Wyszukwiarkę umieszczono w prawym, górnym rogu. Zwraca uwagę dział zawierający Playlisty, które w przeciwieństwie do podobnych serwisów nie są tworzone automatycznie, a układane przez pracowników WiMPa. Są oni również odpowiedzialni za rekomendacje podobnych piosenek do tych, które lubi użytkownik. Pojawiają się także Playlisty tematyczne - np. imprezowe, relaksujące czy do treningu.

Nowości w WiMP

Niewidoczną dla oka nowością, która jedna ma duży wpływ na komfort używania serwisu, jest poprawiona wyszukiwarka. Usprawnienia objęły także funkcje związane z przeglądaniem historii odtwarzanych utworów oraz opcjami dzielenia się z innymi. Aby w pełni korzystać z serwisu należy zarejestrować się i opłacać miesięczny abonament. Bez tego użytkownik zostaje dopuszczony tylko do wysłuchania pierwszych kilkunastu sekund utworów, a i to w obniżonej jakości dźwięku. Najtańszy abonament to 9,99 złotych za miesiąc, a najdroższy to 39,99 PLN. Ten drugi oferuje dostęp do plików najwyższej, bezstratnej jakości. Oczywiście istnieje możliwość dostępu do swojego konta zarówno z komputera stacjonarnego, jak i urządzenia przenośnego. Wszystkie szczegóły dotyczące serwisu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.