Nowości wprowadzone do Google Glass

Kontrowersyjne okulary Google doczekały się aktualizacji oprogramowania, która wprowadziła nową funkcję - wyświetlanie i segregację listy znajomych.

Poprzednio funkcja ta istniała jako pokazywanie dziesięciu wybranych osób. Aktualnie liczba ta zwiększyła się do dwudziestu, a użytkownik może dodawać do tego zestawienia wybranych poprzez komendą głosową lub przesuwaniem, nadając także hierarchię poszczególnym. Kolejna modernizacja to nowy sposób przełączania się pomiędzy pocztą e-mail, SMS i Hangouts, a także łączenia się z danym kontaktem. Posiadacze Androida mogą cieszyć się już nowymi elementami, podczas gdy osoby używający iOS muszą zaczekać na aktualizację aplikacji MyGlass - co nastąpi za ok. tydzień.

Nowości wprowadzone do Google Glass

Niestety, nie podano jak na razie statystyk sprzedaży okularów, które na terenie Wielkiej Brytanii osiągają cenę 1000 funtów (ponad 5 tys. złotych), a w Ameryce Północnej ok. 1700 USD. Warto przypomnieć, że sprzedawane są tylko osobom mającym powyżej 18 lat. Google zapowiada rychłe wprowadzenie kolejnych modeli oraz następną aktualizację, która przyniesie dodatkowe funkcje.