Nowości wprowadzone do Google Glass

Kontrowersyjne okulary Google doczekały się aktualizacji oprogramowania, która wprowadziła nową funkcję - wyświetlanie i segregację listy znajomych.

Poprzednio funkcja ta istniała jako pokazywanie dziesięciu wybranych osób. Aktualnie liczba ta zwiększyła się do dwudziestu, a użytkownik może dodawać do tego zestawienia wybranych poprzez komendą głosową lub przesuwaniem, nadając także hierarchię poszczególnym. Kolejna modernizacja to nowy sposób przełączania się pomiędzy pocztą e-mail, SMS i Hangouts, a także łączenia się z danym kontaktem. Posiadacze Androida mogą cieszyć się już nowymi elementami, podczas gdy osoby używający iOS muszą zaczekać na aktualizację aplikacji MyGlass - co nastąpi za ok. tydzień.

Niestety, nie podano jak na razie statystyk sprzedaży okularów, które na terenie Wielkiej Brytanii osiągają cenę 1000 funtów (ponad 5 tys. złotych), a w Ameryce Północnej ok. 1700 USD. Warto przypomnieć, że sprzedawane są tylko osobom mającym powyżej 18 lat. Google zapowiada rychłe wprowadzenie kolejnych modeli oraz następną aktualizację, która przyniesie dodatkowe funkcje.


Zobacz również