Nowości z Android L trafiły do oficjalnego wydania Nova Launcher

Nova Launcher to jedna z dostępnych w Google Play aplikacji zmieniających pulpit główny na urządzeniach z Androidem. Do kolejnej wersji tego programu dołączyły możliwości wybrania w ustawieniach niektórych efektów, które Google wprowadziło do zaprezentowanego w zeszłym miesiącu Androida L.

Android L zadebiutuje dopiero na jesieni, a obecnie mogą korzystać z testowej wersji nowego systemu Google posiadacze wybranych urządzeń z rodziny Nexus. W nowym Androidzie odświeżono warstwę wizualną. Zmiany dotyczą nie tylko samych aplikacji, gdzie interfejs Holo zastąpi w przyszłości Material Design, ale też samego pulpitu i aplikacji systemowych. Do oficjalnej premiery tego systemu pozostało jeszcze kilka miesięcy, a twórcy Nova Launcher, czyli studio deweloperskie TeslaCoil, postanowiło wykorzystać to jako okazję do wypromowania swojej aplikacji.

Namiastkę Andrioida L mogą bowiem zobaczyć na swoich urządzeniach już teraz osoby, które zdecydują się na instalację aplikacji Nova Launcher. Z początku niektóre z efektów graficznych i animacji trafiły do wersji beta launchera, a teraz zostały one wdrożone po zakończeniu testów do stabilnej wersji dostępnej w sklepie Google Play. Wśród nowości warto wymienić wprowadzenie nowego, białego paska wyszukiwania, nowy widok folderów, odświeżony wygląd ikony otwierającej listę aplikacji oraz zupełnie nową animację otwierania aplikacji.

Zobacz również:

  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki
Nowości z Android L trafiły do oficjalnego wydania Nova Launcher

Aplikację Nova Launcher od TeslaCoil można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Oferuje ona podstawowe możliwości dotyczące modyfikacji interfejsu. Osoby, które chcą wykorzystać pełnię możliwości tego launchera powinny zaopatrzyć się w wersję Nova Launcher Prime, która kosztuje nieco ponad 12 złotych.