Nowości z Mozilla Festival

Od 9-11 listopada trwał Mozilla Festival w Londynie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w sesjach, gdzie wspólnymi siłami tworzyli nowe rozwiązania na styku dziennikarstwa, edukacji, nauki, gier i Otwartej Sieci.

Przy takim spotkaniu nie mogło również zabraknąć nowości. Najciekawszą jest Popcorn Maker - darmowa aplikacja sieciowa do tworzenia i edycji interaktywnych wideo. Pozwala zawmieszczać kontekstowe elementy Internetu, jak np. zdjęcia, mapy, linki, aktualności z kanałów społecznościowych.Świeżutką aplikację wraz z jej wyczerpującym opisem w języku angielskim można znaleźć tutaj.

PopCorn Maker

PopCorn Maker

Fundacja wprowadziła nowe odznaki w programie Webmaker - otrzymywane za umiejętności zdobywane przez użytkowników podczas tworzenia projektów na Webmaker.org - np. za stworzenie strony internetowej, interaktywnego wideo lub nauczenie się podstaw programowania. Ogłoszono również tegorocznych uczestników projektu Knight-Mozilla Open News - poświęconego opracowaniu nowych rozwiązań sieciowych dla dziennikarstwa. Tegoroczni uczestnicy będą współpracowali z NEWSroomami partnerów projektu, między innymi z the New York Times, BBC, the Gurdian, Zeit Online, Spiegel Online, ProPublica i La Nacion<font face="Arial,sans-serif">.

Fotorelacja z Festiwalu Mozilli:

Dzień 1:http://www.flickr.com/photos/mozillaeu/sets/72157631969301244/

Dzień 2: http://www.flickr.com/photos/mozillaeu/sets/72157631973217235/