Nowości z Windows 10 Redstone mogą nie pojawić się w 2016 roku

Użytkownicy Windows 10 oczekują premiery aktualizacji Redstone, która ma wprowadzić wiele oczekiwanych zmian w systemie operacyjnym Microsoftu. Nie wszystkie nowości pojawią się jednak w najbliższym czasie, a część ze spodziewanych zmian może zostać wprowadzona dopiero w 2017 roku.

Windows 10 Redstone to kolejna wersja systemu operacyjnego Microsoftu. Część z nowości, nad którymi pracują inżynierowie z Redmond, mogą już testować członkowie programu Windows Insider. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy z nowych funkcji będą mogli skorzystać użytkownicy stabilnej wersji systemu.

Aktualizacja Windows 10 Redstone została rozbita na dwie części. Windows 10 RS1, jak przekonuje serwis Win Beta, może pojawić się już w czerwcu tego roku. Kolejne usprawnienia systemu pojawią się dopiero w Windows 10 RS2.

Jak na razie wiemy, że w ramach projektu Windows 10 Redstone Microsoft skupi się na unifikacji oprogramowania na różnych typach urządzeń - komputerach osobistych, konsolach Xbox One i telefonach z Windows 10 Mobile.

Nadchodzi Windows 10 Redstone

Nadchodzi Windows 10 Redstone

Pojawi się też możliwość przekazywania wiadomości SMS i połączeń głosowych z telefonów z Windows 10 Mobile do komputerów z Windows 10. Deweloperzy chcą rozwinąć ideę Uniwersalnych Aplikacji dostępnych w Windows Store oraz wprowadzeniu do niego gier AAA, które będą dostępne jednocześnie na komputerach i konsolach.

Możliwe, że na drugą część aktualizacji Redstone przyjdzie nam poczekać aż do 2017 roku i uaktualnienie nie zadebiutuje przed końcem 2016 roku - jak pierwotnie zakładano. Nie wiadomo też, które z nowości zostaną przesunięte do Windows 10 RS2. Więcej światła na przyszłość Windows 10 powinna rzucić nadchodząca konferencja BUILD.

źródło: winbeta.org