Nowości ze świata Apple

Podczas targów Macworld Expo firma Apple Computer zaprezentowała nowe, dwuprocesorowe modele komputerów PowerMac G4.

Zgodnie z tradycją, tegoroczną edycję targów Macworld Expo otworzył Steve Jobs, szef Apple, który ogłosił m.in. premierę nowych, dwuprocesorowych modeli PowerMac G4, wyposażonych w dodatkowy procesor i większą przestrzeń dyskową. Jobs zapowiedział, że cena najnowszych komputerów utrzyma się na poziomie zbliżonym do poprzednich modeli tej serii.

Zupełną nowością w ofercie Apple jest PowerMac G4 Cube, komputer w kształcie sześcianu. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że płyty CD wkłada się do niego przez odgórny slot, tak jak grzanki do tostera. PowerMac G4 Cube będzie dostępny w dwóch wersjach: z procesorem 450 Mhz, 64 MB pamięci operacyjnej i 20 GB pojemności twardego dysku (w cenie 1799 USD), oraz z procesorem 500 MHz, pamięcią o pojemności 128 MB i 30 GB dyskiem twardym (2999 USD). Do tych cen trzeba doliczyć koszt wybranego przez siebie monitora.

Firma Apple zaprezentowała także nowe komputery przenośne z serii iMac. Na Macworld Expo przedstawiono trzy z czterech modeli, które firma wprowadza właśnie na rynek. Pierwszy to IMacDV z procesorem 400 MHz, 64 MB pamięci i 10 GB pojemności dysku; jego cenę ustalono na 999 USD. Kolejny, IMacDV+ z procesorem 450 MHz, 64 MB pamięci i i dyskiem o pojemności 20 GB, ma kosztować 1299 USD. Przedstawiono również nową wersję notebooka IMacDV Special Edition. Komputer ten, wyposażony w procesor 500 MHz, 128MB pamięci i dysk twardy 30 GB, oferowany będzie za 1499 USD.


Zobacz również