Nowy 32 rdzeniowy AMD Threadripper pojawia się w benchmarkach

AMD nie ogłosiło jeszcze nowych procesorów. Prezes obiecuje więcej informacji do końca roku.

W bazie porównawczej popularnego benchmarka Geekbench pojawił się niezidentyfikowany procesor od AMD. Wszystko wskazuje na to, że firma testuje najnowsze procesory z serii Threadripper.

Nowy 32 rdzeniowy AMD Threadripper pojawia się w benchmarkach

Przeglądarka wyników Geekbench ukazuje 32 rdzeniowy układ "100-000000011-11" oferujący 32 rdzenie fizyczne oraz 64 wątki. Chip identyfikowany jest jako AuthenticAMD Family 23 Model 49 Stepping 0 o kryptonimie Sharkstooh i należy do rodziny Ryzen. Bazowa częstotliwość taktowania wynosi 2,2 GHz. W trybie turbo może wzrosnąć do 4,17 GHz.

AMD nie zaprezentowało jeszcze układów Threadripper, które wykorzystywały by najnowszą 7 nm architekturę Zen 2 znaną z najnowszych procesorów Ryzen 3 generacji.

Przedstawiciele AMD unikają udzielania szczegółów na temat nowych wysoko wydajnych procesorów. Prezes Lisa Su nie była rozmowna w tej kwestii na targach Computex. Na konferencji akademickiej Hot Chips powiedziała tylko, że więcej szczegółów zostanie udostępnionych do końca tego roku. Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Obecny Threadripper 2990WX (32 rdzenie/64 wątki) osiąga w benchmarku Geekbench 5450 punktów w teście jednowątkowym i ponad 35000 w teście wielowątkowym. Podkręcone układy potrafią uzyskać nawet 70000 punktów w drugim teście.

Najwyższy wynik, jaki udało się uzyskać nowemu układowi to 5932 dla testu jednowątkowego oraz 94472 dla testu wielowątkowego. To rewelacyjny rezultat.

Benchmarki zdają się potwierdzać fakt, że AMD szykuje się do bardzo ważnej dla siebie premiery.