Nowy Absolute Linux

Paul Sherman, twórca dystrybucji Absolute Linux ogłosił wydanie najnowszej wersji swojego produktu. Wydanie 12.0.1 zawiera zaktualizowane oprogramowanie, kilka dodatkowych funkcji zapożyczonych z systemu Slackware 12.0 oraz nowe narzędzia konfiguracyjne.

Absolute Linux

Absolute Linux

Absolute Linux to modyfikacja znanego na całym świecie systemu Slackware Linux. Dystrybucja Slackware ma bardzo rozległą historię, aczkolwiek obecnie jest to oprogramowanie jedynie dla entuzjastów i zaawansowanych użytkowników. Projekt Absolute Linux ma na celu przystosowanie Slackware Linux do potrzeb osób, które mają małe doświadczenie z systemami *niksowymi. Z tego powodu można w nim odnaleźć wiele narzędzi konfiguracyjnych oraz zestawienie prostego w obsłudze oprogramowania multimedialnego i biurowego. Twórca postarał się również o to, aby jego produkt rozpoznawał domyślnie większość urządzeń najpopularniejszych firm.

W wersji 12.0.1 zaktualizowano między innymi K3B, Firefox, Java JRE, Sylpheed oraz GIMP. Pojawiły się pewne zmiany w opcjach instalacji systemu i zestawieniu narzędzi sieciowych. Dodano również aplikację nvidia xconfig. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu Absolute Linux.