Nowy Adobe Lightroom i 6 łatek do Flasha

Firma Adobe pracowicie rozpoczęła tydzień. W poniedziałek światło dzienne ujrzał Lightroom 3.2 RC1 - nowa wersja programu do obróbki zdjęć i grafiki. We wtorek naprawiono sześć poważnych luk w zabezpieczeniach Flash Playera.

Nowy Adobe Lightroom i 6 łatek do Flasha

Adobe Lightroom 3

Najnowszy Photoshop Lightroom to kandydat do wydania (RC) finalnej wersji 3.2. Na systemach Windows automatycznie zastąpi on wersję 3.0 programu. Nowości jest naprawdę sporo. Poza usunięciem licznych błędów technicznych, programiści Adobe dali nam do dyspozycji automatyczną korekcję optyczną czy proste przesyłanie zdjęć do popularnego Facebooka.

Program jest teraz bardziej wszechstronny. Wspiera nowe aparaty (m.in. Sony A390, Leica S2) i obsługuje nowy format, stworzony z myślą o aparatach Pentax. Lightroom, jako narzędzie dla zaawansowanych fotografów, świetnie sprawdza się we wszelkich korektach zdjęć. Fotografie łatwo można importować i edytować automatycznie według wzorca.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne [2021]
  • He-Man od Netflix z pierwszym zwiastunem. Premiera już wkrótce
  • NVIDIA Studio - ważny sterownik dla twórców aplikacji

Wspomniane poprawki Flasha to trzecia aktualizacja tego playera w roku 2010. Pięć z sześciu łatek dotyczyło błędów związanych ze złą alokacją pamięci. Jedna skupia się na clickjackingu, czyli robakach, które podsuwają nam fałszywe przyciski w miejscach, gdzie spodziewamy się tych właściwych. Clickjacking zaatakował ostatnio np. podszywając się pod facebookowe "Lubię to".

Adobe informuje, że w tym tygodniu pojawi się jeszcze jedna aktualizacja playera, z którego korzysta 99% wszystkich komputerów osobistych świata. Ostatnio firma wypuściła też nową wersję modułu do obróbki plików RAW - Camera Raw 6.1.

Pobierz:

Adobe Lightroom 3.2 RC

Flash Player 10.1.82.76