Nowy Apache HTTPD

Fundacja Apache udostępniła nową wersję najpopularniejszego serwera WWW - Apache HTTPD. Oprócz wielu poprawionych błędów, wersja 2.0.55 przynosi również kilka nowych i ważnych funkcji usprawniających pracę serwera.

Ten darmowy program jest bezwzględnie najpopularniejszym serwerem WWW. Według serwisu Netcraft posiada prawie 70% rynku serwerów webowych, co znaczy, że ponad pięćdziesiąt milionów stron, które wzięto pod uwagę przy sporządzaniu zestawienia, działa na produkcie fundacji Apache.

Wersja 2.0.55 nie jest może przełomem, ale i tak przynosi sporo nowości. Między innymi poprawiono pracę wielowątkową na platformach uniksowych, a także znacznie ulepszono pracę na innych platformach systemowych. Dzięki wprowadzeniu multi-processing modules (MPM) i Apache Portable Runtime (APR), serwer działa szybciej i stabilniej na BeOS, OS/2, czy Windows.

Oprócz tego w nowej wersji znajdziemy:

- wsparcie dla protokołu IPv6;

- natywne wsparcie dla znaków Unicode w systemach Windows 2000 oraz XP;

- możliwość wyświetlania komunikatów o błędach w wielu językach;

- i inne...

Apache HTTPD jest darmowym produktem rozpowszechnianym na zasadach bardzo liberalnej licencji Apache. Jest dostępny na wiele platform systemowych, a w tym na najpopularniejsze - Windows, Linuks, czy MacOS X.

Strona domowa Apache


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: