Nowy Apple iMac na biurku

Zaprezentowany przez Steve'a Jobsa nowy model komputera iMac, według Phila Schillera z Apple 'to znacznie lepsze miejsce dla fotografii, filmów i muzyki niż pecet'.

W wywiadzie udzielonym magazynowi MacCentral, wicedyrektor Worldwide Product Marketing firmy Apple Phil Schiller, stwierdził że 'jeśli ktoś zamierza kupić komputer i jeśli jest zainteresowany muzyką, filmami wideo i fotografią, to uzna nowego iMaca za odpowiedniejsze miejsce dla multimediów niż komputer PC'. Apple od roku nie robiła tajemnicy ze swoich planów ekspansji na rynku komputerowym, czego przykładem jest chociażby zwiększenie ilości punktów sprzedaży produktów Apple czy oferty takie jak iMovie, iTunes, iDVD i przedstawiony ostatnio program iPhoto, które są w stanie wykonywać złożone operacje i są jednocześnie proste w obsłudze.

Podstawowym atutem Apple w walce o klientów stanie się jednak, według Phila Schillera, nowy iMac - komputer który szokuje na pierwszy rzut oka, ale już po chwili staje się 'cool'- ekran łatwo przesuwa się w dół, górę i na boki, a jednocześnie jest bardzo stabilny, a po pięciu minutach można stworzyć sobie optymalne warunki do pracy. Apple spodziewa się wielkiego rynkowego sukcesu nowego iMaca, ale jest także świadoma, że dla części klientów nowy komputer jest zbyt drogi. Firma zdecydowała się zatrzymać w ofercie dwa modele iMac CRT, w cenach 799 i 999 USD, podczas gdy najtańszy model nowego iMaca (z napędem CD-ROM) ma kosztować około 1,300 USD. Na pytanie o wysokie ceny produktów Apple, Phil Schiller odpowiedział, że 'Cena jest bardzo istotna. Ciężko pracujemy nad tworzeniem jak najbardziej przystępnego produktu, ale jednocześnie zależy nam aby były one jak najlepsze. Jedną z cudownych rzeczy dotyczących Macintoshy jest fakt, że możesz go kupić, korzystać przez kilka lat i stwierdzić, że wciąż sprawuje się nieźle i zaspokaja twoje potrzeby. Nie zawsze tak się dzieje w świecie PC. Czasami stworzenie przyszłościowych i wydajnych technologii nie może być tanie, jeśli produkty na nich oparte mają spełniać pokładane w nich nadzieje'.

http://www.apple.com


Zobacz również