Nowy Apple iPad i kolejne problemy. Tym razem z wyświetlaczem

Nowy Apple iPad budzi sporo kontrowersji. Po "okrojonej" obsłudze technologii 4G LTE (long term evolution) przyszła kolej na wyświetlacz tabletu, który zdaniem niektórych użytkowników generuje obraz zbliżony kolorem do..."ciepłego moczu".

Apple iPad

Nowy Apple iPad trafił już do rąk pierwszych fanboy'ów. Z pewnością nie można nazwać go przełomowym, lecz i tak stanowi on obiekt pożądania dla dziesiątków milionów osób na świecie.

Nowy tablet wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań przede wszystkim wyświetlaczem, który cechuje się ogromną rozdzielczością 2048 x 1536 pikseli. To właśnie jakość generowanego obrazu ma stanowić jego największą zaletę.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami

Serwis GottaBeMobile twierdzi jednak, że niestety nie jest z tym najlepiej:

"temperatura kolorów wyświetlacza w nowym iPadzie jest cieplejsza lub bardziej żółta. W rzeczywistości, gdy oba urządzenia są umieszczone obok siebie [iPad 2 obok nowego iPada - red.] wyświetlacz na nowym iPadzie wygląda jakby miał żółtaczkę"

Na potwierdzenie tych słów zamieścił również kilka porównawczych zdjęć (jedno z nich umieściłem poniżej) tabletów Apple (po prawej nowy iPad, po lewej iPad 2), które wykonane zostały za pomocą smartfona iPhone 4S i przy automatycznym ustawieniu jasności fotografowanych ekranów.

Nowy Apple iPad i kolejne problemy. Tym razem z wyświetlaczem

Porównanie obrazów wyświetlanych przez iPada 2 i nowego iPada

Zwykli użytkownicy również narzekają

Podobnego zdania są również zwykli użytkownicy. Jeden z nich podpisujący się jako Jade zamieścił na forum serwisu Ars Technica wpis o następującej treści:

"Słuchając od wielu dni szumu na temat wyświetlacza Retina Display w nowym iPadzie, który generuje tak wyraźny obraz, że mógłbyś wręcz pogłaskać swoje angry birds, byłem bardzo rozczarowany, gdy go dzisiaj dostałem w ręce. Tam gdzie kiedyś mieliśmy obraz klarowny i jasny mamy ciepły mocz. Powinienem był to przewidzieć."

Narzekających jest nieco mniej

Co o tym sądzą inni użytkownicy? Większość z nich nie potwierdza problemów z jakością wyświetlanego obrazu. Z przeprowadzonej na wspomnianym forum sondy wynika, że jest ich 54%.

Pozostali uczestnicy wybrali następujące odpowiedzi:

- obraz jest trochę cieplejszy niż poprzednio (19%)

- jest wyraźna różnica jakościowa (6%)

- wyświetlacz Retina Display wygląda jakby miał zapalenie wątroby (21%)

Dla porównania zajrzałem na stronę Apple, gdzie znalazłem następujące zdjęcie:

Nowy Apple iPad i kolejne problemy. Tym razem z wyświetlaczem

Porównanie obrazu - zdjęcie przygotowane przez Apple

Na nim, co oczywiste, nie widać wspomnianych problemów.

______________

Jeżeli doniesienia te nie są przesadzone oznaczałoby to, że coraz mniejszy sens ma przesiadka z iPada 2 na nowego iPada. Tym bardziej np. w przypadku mieszkańców Europy, którzy dodatkowo nie mogą skorzystać z kolejnego mocnego punktu urządzenia, czyli technologii LTE (Long Term Evolution).

Polecamy: Nowy Apple iPad: brak wideorozmów przez LTE. To niedorzeczność...

Źródła zdjęć: GottaBeMobile i Apple


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: