Nowy Apple iPad lepiej oceniany niż iPad 2. Rozczarował tylko 2% użytkowników

Badania potwierdzają, że użytkownicy nowego Apple iPada są bardziej zadowoleni ze swojego gadżetu niż właściciele iPada 2 rok temu. Co im się najbardziej podoba, a co denerwuje? Sprawdź!

Nowy Apple iPad

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę ChangeWave Research. Objęło grupę liczącą 200 amerykańskich użytkowników nowego Apple iPada, którzy zostali poproszeni o ocenę swojego nowego gadżetu:

- 82% z nich przyznało, że są bardzo zadowoleni

- 16% oceniło, że są "raczej zadowoleni"

Oznacza to, że najnowszy tablet Apple lepiej spełnił oczekiwania konsumentów niż rok wcześniej jego poprzednik, iPad 2. Wówczas bowiem zadowoleni użytkownicy podzielili się następująco: 74% (bardzo zadowoleni) do 23% (raczej zadowoleni).

Co najbardziej cieszy?

Zdecydowanie najlepiej ocenianym w nowym tablecie elementem jest wyświetlacz Retina (75%). Pozostałe dwa miejsca na podium "zgarnęły" natomiast czas pracy na baterii (22%) i obsługa technologii 4G LTE (21%).

Zobacz również:

  • W przyszłym roku zobaczymy największego iPada. iPadOS 17 przyniesie dla niego specjalne funkcje

Co najbardziej denerwuje?

W tej kwestii zwycięzcą okazała się zbyt wygórowana cena (26%), która wyprzedziła wysokie koszty transmisji danych w sieciach AT&T i Verizon (23%) oraz zbyt wielkie wymiary/wagę (8%).

Z ostatnim przykładem jest jednak pewien kłopot. Dziewięć procent badanych przyznało bowiem jednocześnie, że tym, co najbardziej im się podoba w nowym iPadzie, są właśnie jego wymiary oraz waga.

Co z ciepłem?

Nowy iPad, co pokazały również pomiary przeprowadzone w naszym laboratorium, bardziej się grzeje od swojego poprzednika. Co na ten temat sądzą ankietowani? Nie przeszkadza im to: 89% z nich przyznało, że nie widzi w tym żadnego problemu.

_________________

Od 23 marca nowy tablet Apple dostępny jest również w Polsce. Zachęcam jego właścicieli do podzielenia się opiniami na jego temat. Czy są one zgodne z "amerykańskimi" odczuciami? Myślę, że na pewno nie w kwestii LTE.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: