Nowy Apple iPad może zwiększyć sprzedaż smartfonów z LTE

Zgodnie z przewidywaniami tajwańskich producentów, nowy Apple iPad może się przyczynić do znacznego zwiększenia sprzedaży smartfonów, które będą korzystały z technologii LTE. Nawet o 20 milionów sztuk.

Nowy Apple iPad

Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z nowym tabletem Apple iPad. Urządzenie to przykuwa uwagę przede wszystkim swoim wyświetlaczem, który cechuje się ogromną rozdzielczością. Posiada jednak także oczekiwane przez wielu rozwiązanie jakim jest możliwość skorzystania z niewiarygodnie szybkiej technologii komunikacji - LTE.

Zastosowanie takiego modułu łączności we wspomnianym tablecie oznacza jednak, że Apple raczej będzie musiało wykorzystać go także w przypadku mającego się pojawić w drugiej połowie tego roku nowego iPhone'a. Oczywiście spowoduje to, że inni producenci także coraz chętniej będą w tego typu możliwości "uzbrajali" swoje nowe flagowe smartfony.

Zobacz również:

  • Recenzja: iPad mini
  • Recenzja: TP-Link Deco X20-4G - domowy Mesh Wi-Fi z Wi-Fi 6 i wbudowanym modemem LTE

Zdaniem tajwańskich producentów smartfonów może to spowodować, że w obecnym roku zamiast planowanej sprzedaży modeli z LTE (Long Term Evolution) na poziomie 25-30 milionów sztuk możliwy będzie do osiągnięcia wynik sięgający 45-50 milionów sztuk.

LTE i problem z nowym iPadem

Jak już wspomnieliśmy, nowy iPad dysponuje modułem łączności LTE. Niestety od momentu jego prezentacji niepokój fanboy'ów z Europy wzbudzał fakt, że wspiera on jedynie częstotliwości 700 MHz i 2100 MHz.

Oczywiście istniała jeszcze nadzieja, że tablet będzie oferowany w specjalnej wersji europejskiej (wykorzystywane w Europie częstotliwości to 800 MHz, 1800 MHz (np. Cyfrowy Polsat) i 2600 MHz). Niestety firma Apple poinformowała niedawno, że tak się nie stanie.

________________

Wielka skoda, że kupując iPada nie możemy liczyć na możliwość skorzystania z LTE. Przecież Polska pod tym względem radzi sobie bardzo dobrze. Okazało się więc, że to nie my nie nadążamy za nowinkami technologicznymi firmy Apple, lecz to ona nie była w stanie sprostać naszym oczekiwaniom;)