Nowy AutoCAD z nowymi funkcjami

Na rynek trafiła najnowsza wersja oprogramowania AutoCAD. Poza zmianami w zakresie ergonomii i funkcjonalności wszystkie aplikacje tej linii zyskały dodatkowe narzędzia.

Platforma AutoCAD w wersji 2011 zawiera m.in. nowe narzędzia do modelowania powierzchni, wzory kreskowań gradientów i funkcje związane z projektowaniem koncepcyjnym i tworzeniem warstw przejrzystych. AutoCAD 2011 obsługuje również rozszerzone wiązania, grupy punktowe liczące do dwóch miliardów punktów. Według zapewnień przedstawicieli firmy Autodesk w pracach rozwojowych brano pod uwagę sugestie użytkowników. Dzięki nim tworzenie dokumentacji dwu-, i trójwymiarowej ma być bardziej wydajne. "W wydaniach 2011 w dalszym ciągu inwestowaliśmy w zwiększanie wydajności kreślenia oraz dodaliśmy zestaw nowych funkcji modelowania trójwymiarowego w projektowaniu koncepcyjnym" - mówi Guri Stark, wiceprezes Autodesk ds. linii AutoCAD. "Wprowadziliśmy także wiele z funkcji, o które prosili członkowie międzynarodowej grupy użytkowników oprogramowania Autodesk i skoncentrowaliśmy się na opracowaniu nowych narzędzi, których obsługi można się nauczyć szybko, a które mogą mieć duży wpływ na codzienną pracę" - dodaje.

W ramach linii oprogramowania AutoCAD 2011 firma Autodesk oferuje również bardziej aplikacje przeznaczone dla projektantów wyspecjalizowanych w tworzeniu dokumentacji: architektonicznej, elektrycznej i elektronicznej, mechanicznej oraz instalacyjnej. Z kolei w tańszej wersji oprogramowania - AutoCAD LT 2011 oprócz ulepszeń polecenia kreskowania i narzędzi TimeSaver dostępnych w podstawowej platformie wprowadzono lepszą obsługę przejrzystości obiektów i warstw, nowe wielofunkcyjne uchwyty polilinii oraz możliwość tworzenia i wybierania podobnych obiektów w oparciu o właściwości obiektów istniejących. Oprogramowanie jest też w pełni zgodne z systemem Windows 7.

Czytaj też:

Oprogramowanie używane za 50% ceny

Autodesk chce pomóc bezrobotnym inżynierom

Zwinne techniki programistyczne bardzo na czasie