Nowy Avant Browser

Avant Browser to przeglądarka (a dokładniej nakładka) przeznaczona dla tych, którzy nie potrafią, nie mogą lub nie chcą zrezygnować z Internet Explorera. Dzięki niej możemy znacznie usprawnić codzienną pracę (okna otwierane w zakładkach, obsługa gestów myszy, blokowanie wyskakujących okienek) oraz nieco zabezpieczyć dziurawą przeglądarkę Microsoftu. W nowej wersji testowej oznaczonej jako 10.102 dodano użyteczny pasek narzędziowy - Similar Websites, który wyświetla serwisy o podobnej tematyce, co oglądana aktualnie strona WWW.

Nowy Avant Browser

Dzięki Avant Browser możliwe jest otwieranie kolejnych okien przeglądarki jako zakładek (MDI - Multiple Document Interface). Program jest prosty w obsłudze - każdy, kto poznał Internet Explorera bez trudu znajdzie w nowym programie wszystkie potrzebne funkcje.

Avant Browser posiada dodatkowe opcje, których nie ma w przeglądarce Microsoftu (m.in. blokowanie pop-upów) oraz współpracuje praktycznie z każdym menedżerem pobierania plików dostępnym na rynku. Aplikacja umożliwia automatyczne otwieranie wszystkich odniesień znajdujących się na stronie w nowych oknach za pomocą menu kontekstowego. Oferuje również przeszukiwanie strony internetowej pod kątem występowania tekstu za pomocą wyszukiwarki Google (znalezione słowa można wyróżnić).

Nowy Avant Browser

Najważniejsza zmiana w nowym wydaniu to dodanie nowego paska menu Similar Websites, który składa się z 6 składników. Ich tytuły i zawartość zmieniają się w zależności od odwiedzonej strony. I tak - wchodząc na portal ukazują nam się po kolei zakładki: portale, internet, regionalne, chat, kawiarnie internetowe, usługi. Z kolei na stronie poświęconej tematyce komputerowej będą to: sprzęt, komputery, internet, oprogramowanie, prasa, firmy. Po kliknięciu na którąś z nich rozwija sie menu z listą serwisów internetowych. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do listy podobnych stron bez potrzeby ich wyszukiwania.

Strona domowa producenta.

Aktualizacja: 02 lutego 2005 11:12

Ukazała się finalna wersja przeglądarki internetowej. Nie zawiera ona nowych funkcji, a jedynie poprawiono jej stabilność oraz usunięto błędy. Można ją pobrać tutaj.