Nowy Azureus

Ukazała się nowa wersja jednego z najlepszych programów do bezpośredniej wymiany plików. Dzięki polskiemu interfejsowi i intuicyjnemu kreatorowi połączeń pobieranie plików torrent jest proste i nie wymaga zaawansowanej wiedzy na temat sieci P2P. W najnowszym wydaniu oprócz rozwiązania szeregu problemów wprowadzono do aplikacji dużo usprawnień.

Azureus to napisany w Javie klient sieci bezpośredniej wymiany plików torrent. Umożliwia wiele jednoczesnych pobrań plików, kolejkowanie procesów, nadawanie priorytetów pobierania (na torrenty i pliki) oraz natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji o torrencie. Aplikacja posiada wbudowany moduł automatycznie przechwytujący kliknięcia torrentów z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki dużej ilości wtyczek możemy dostosować aplikację do indywidualnych potrzeb.

W wersji 2.2.0.0 wprowadzono liczne zmiany do jądra aplikacji (m.in. usprawnienie pobierania plików, pokazywanie limitów transferów w obszarze statusu, zmiana portu bez konieczności restartowania aplikacji, lepsze opisywanie torrentów). Pełna lista zmian dostępna jest na stronie producenta.