Nowy Blackberry Storm nadchodzi jak burza

W środę Verizon Wireless, Vodafone i Research in Motion ogłosiły wprowadzenie na rynek jeszcze w tym roku nowego Blackberry Storm. Telefon z ekranem dotykowym ma być dostępny w USA u operatora Verizon, a w Europie, Indiach, Australii i Nowej Zelandii u Vodafone.

Najbardziej zauważalną różnicą w budowie nowego Blackberry Storm względem poprzednika jest ekran dotykowy. Naciśnięte miejsce robi się wyczuwalnie wklęsłe, a przy puszczeniu go słychać dźwięk kliknięcia. W ten sposób obsługa Blackberry ma bardziej przypominać pisanie na klawiaturze. Storm, podobnie jak iPhone 3G i T-Mobile G1 z systemem Android posiada akcelerometr mierzący siłę i kierunek przeciążeń. Jego ekran ma rozdzielczość 480 x 360 pixeli, a jego waga to 155 gram.

Blackberry pozwala na przeglądanie stron dzięki pełnej obsłudze HTML, a ponadto oferuje dostęp do poczty poprzez EV-DO revision A lub HSDPA. Aparat nie posiada jednak łącza Wi-Fi. Według analityków z CCS Insight powodem rezygnacji z Wi-Fi jest kombinacja technologii i polityki producentów. Wewnątrz telefonu nie wystarcza miejsca na jego zaimplementowanie, a zarówno Verizon jak i Vodafone ukierunkowują swój produkt do połączeń szerokopasmowych.

Storm ma 1GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia do 16GB. Do wykonywania zdjęć służy aparat o rozdzielczości 3,2 megapixeli z funkcją auto focus i lampą błyskową.

więcej w materiale wideo.


Zobacz również