Nowy Boot Camp, czyli Windows XP na Maku

Firma Apple udostępniła kolejną wersję testową oprogramowania Boot Camp, które umożliwia bezproblemowe zainstalowanie systemu Windows XP obok Mac OS X na komputerach Macintosh, wyposażonych w procesory Intela. Nowa wersja nie tylko ułatwia sam proces instalacji, ale także dostarcza więcej poprawionych sterowników do urządzeń specyficznych dla komputerów Macintosh, które będą teraz widoczne dla systemu Windows XP.

O programie Boot Camp pisaliśmy już wcześniej w artykule "Uruchamianie Windows na Macintoshu - teraz oficjalnie". Teraz firma Apple udostępniła kolejną jego wersję testową oznaczoną numerem 1.1. Finalna wersja tego oprogramowania ukaże się wraz z kolejną wersją systemu Mac OS X 10.5 Leopard.

W nowej wersji oprogramowania dodano między innymi wsparcie dla najnowszych komputerów z procesorami Intela, dołączono sterowniki do wbudowanych kamer iSight i mikrofonów oraz poprawiono obsługę klawiatury Apple, ułatwiono partycjonowanie dysku i umożliwiono zainstalowanie Windows XP na dowolnym wewnętrznym dysku komputera.

Apple zaleca aktualizację oprogramowania i zapewnia, że dotychczasowi użytkownicy nie będą zmuszeni do ponownego instalowania drugiego systemu, a jedynie powinni zaktualizować sterowniki w systemie Windows XP.

Do zainstalowania Boot Camp i Windows XP wymagane są:

- Mac OS X Tiger 10.4.6 lub późniejszy;

- 10 GB wolnego miejsca na dysku;

- czysty nośnik, na który zostaną nagrane sterowniki i narzędzia dla Windows XP;

- oraz oczywiście Macintosh z procesorem Intela i pełna wersja instalacyjna systemu Windows XP SP2 Home lub Professional;

Boot Camp 1.1 Public Beta można pobrać ze strony producenta. Plik do pobrania "waży" 202 MB - zawiera on bowiem, oprócz samego programu, wszystkie narzędzia i sterowniki do urządzeń wymagane przez Windows XP.

Więcej informacji.