Nowy Call of Duty zapowiedziany, zaskoczeni?

Właśnie potwierdzono, że w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się prezentacji i debiutu nowej odsłony serii Call of Duty - to ci niespodzianka.

Call of duty 2021

Ostatnie sprawozdanie finansowe Activision przynosi nam wiele ciekawych informacji. Potwierdzono już, że gry Diablo 4 i Overtwatch 2 od Blizzard Entertainment, nie zadebiutują w 2021 roku. Na "pocieszenie" amerykański producent ujawnił, że za to możemy liczyć na kolejną odsłonę cyklu Call of Duty.

Czy ktoś jest tą informacją zaskoczony? Nie? Tak myśleliśmy. Od 2005 roku, gry z serii Call of Duty ukazują się regularnie co roku. Jak widać Activision nie ma zamiaru zmieniać naszych "growych" przyzwyczajeń i już tej jesieni możemy spodziewać się debiutu kolejnej części.

Niestety, na tę chwilę nie wiemy nic na temat nowego Call of Duty, tajemnicą pozostaje nawet deweloper odpowiedzialny za projekt. Wiemy, że od kilku lat za rozwój serii odpowiadają głównie trzy zespoły: Infinity Ward, Treyarch oraz Sledgehammer Games, wspierano często przez dodatkowe studia, jak np. Raven Software.

Biorąc pod uwagę, że za dwie ostatnie odsłony cyklu odpowiadają Infinity Ward oraz Treyarch, to śmiało możemy założyć, że tym razem tytuł przygotuje Sledgehammer Games, które nie zrealizowało samodzielnie żadnego projektu od 2017 roku.

Czy nowy Call of Duty będzie wyłącznie next-genową produkcją dedykowaną PS5, Xbox Series X i PC? Szczerze wątpimy, mało prawdopodobne jest, aby producent tak szybko pożegnał posiadaczy starszych konsol, a w szczególności PlayStation 4.

Zobacz również: Pathfinder: Wrath of the Righteous - Klasyczny RPG na pierwszym zwiastunie