Nowy Canon na gwiazdkę

EOS-1D to nowy model cyfrowego aparatu fotograficznego dla profesjonalnych użytkowników, zaproponowany przez firmę Canon.

Canon EOS-1D to cyfrowy aparat fotograficzny wyposażony w 4,15 megapikselową matrycę CCD i zgodnie z oświadczeniem przedstawicieli Canona 'zapewniający największą na świecie prędkość w trybie fotografowania ciągłego'. EOS-1D zaopatrzony w wymienne soczewki SLR (single lens reflex) pozwala rejestrować od 8 do 21 klatek na sekundę w wysokiej rozdzielczości i trybie 'large/fine'. Dla porównania wartość 'continuous shooting speed' poprzedniego modelu EOS-D2000 wynosiła jedynie 3,5 klatki na sekundę. Opóźnienie w zwalnianiu migawki zostało zredukowane do 0,55 sekundy, a tzw. punkt 'blackout' czyli czas kiedy nic nie widać w obiektywie podczas wykonywania zdjęcia, skrócony został do 0,87 sekundy.

Obrazy rejestrowane są na 4,15 megapikselowej matrycy CCD (charge coupled device), zapisywane w formacie JPEG (zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości 2,464 x 1,648 pikseli zajmuje 2,4 MB), a gromadzone na 128MB karcie CompactFlash będącej w stanie jednorazowo pomieścić do 53 plików maksymalnej jakości. Do połączenia z komputerem służy interfejs IEEE1394 (FireWire). Canon EOS-1D ma pojawić się na rynku w połowie grudnia bieżącego roku i kosztować około 4000 GBP.

http://www.canon.com


Zobacz również