Nowy Casio EX-Z70

Firma Casio zaprezentowała nowy model cyfrowego aparatu fotograficznego z serii Exilim. EX-Z70 to młodszy brat modelu EX-Z60, charakteryzujący się nieco większą matrycą CCD.

Nowy Casio EX-Z70

Casio Exilim EX-Z70

Casio Exilim EX-Z70 różni się od swojego poprzednika w zasadzie wyłącznie wielkością matrycy. Do dyspozycji użytkownika oddano bowiem nieco większy sensor CCD o rozdzielczości 7,2 milionów pikseli (EX-Z60 - 6 MP). Pozostałe parametry są identyczne.

W obudowę o rozmiarach 95,2 x 60,6 x 19,8 mm wbudowano obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym oraz 2,5 calowy wyświetlacz TFT, pozwalający na podgląd zdjęć oraz rejestrowanych z prędkością 30 klatek na sekundę filmów o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Zarówno zdjęcia, jak i filmy mogą być zapisywane na wewnętrznej pamięci o pojemności 8,3 MB oraz (dzięki odpowiedniemu slotowi) na kartach typu SD lub MMC. Kompensacja ekspozycji może być przeprowadzana w zakresie od -2EV do +2EV w skokach co 1/3EV. Aby zapewnić wyraźne zdjęcia, aparat został wyposażony w systemem stabilizacji obrazu DSP. Do komunikacji z komputerem służy złącze USB 2.0, natomiast podgląd na ekranie telewizora umożliwia złącze AV.

Nowa "cyfrówka" w wersji z czarną obudową, powinna się pojawić w sprzedaży na początku lipca. Wersja srebrna trafi na półki sklepowe miesiąc później. Cena (bez względu na kolor) została ustalona na 1099 zł.

Dokładna specyfikacja urządzenia dostępna na stronie producenta.