Nowy Chromebook Acera "dla graczy" wkrótce na rynku

Wkrótce Acer wprowadzi na rynek Chromebook noszący oznaczenie CB5. Urządzenie wyróżnia zastosowany układ SoC, którym jest chip NVIDIA K1.

Niedługo doczekamy się oficjalnej prezentacji kolejnego laptopa z systemem Chrome OS, czyli tzw. Chromebooka, którego produkcją zajmie się firma Acer. To niezapowiedziane bowiem jeszcze urządzenie, które nosi oznaczenie Acer Chromebook CB5, pojawiło się w sklepie Komplett.se. Tym co je wyróżnia jest układu SoC NVIDIA Tegra K1 (pierwszy raz zastosowany w tego typu urządzeniu) , który korzysta z czterordzeniowego procesora centralnego ARM Cortex A15 oraz oferuje do dyspozycji użytkownika 192-rdzeniowy układ graficzny wyposażony w architekturę Kepler, którą znajdziemy m.in. w potężnej karcie graficznej GeForce GTX 780 Ti.

Nowy Chromebook Acera "dla graczy" wkrótce na rynku

Acer Chromebook CB5

Wydajny mobilny GPU

Podczas Prezentacji tego chipu NVIDIA przekonywała, że jest on 1,5 raza wydajniejszy energetycznie "niż inne mobilne GPU" oraz zapewnia wyższą wydajność niż konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Ponadto warto wspomnieć o wsparciu dla szeregu technologii (DirectX 11, OpenGL 4.4 i teselacja) pozwalających na obsługę zaawansowanego silnika do gier jakim jest Unreal Engine 4.

Specyfikacja

Acer Chromebook CB5 oferuje do dyspozycji użytkowników:

- 13,3-calowy wyświetlacz

- 4 GB pamięci RAM

- 32 GB pamięci wewnętrznej

- 2 x USB 3.0

- wyjście HDMI

Cena i premiera rynkowa

Acer Chromebook CB5 został wyceniony na 3590 koron szwedzkich, co po przeliczeniu daje nam 1630 zł. Jego sprzedaż powinna się rozpocząć 1 sierpnia.