Nowy Chromebook C270 od Acera ma lepsze parametry od poprzedników

Acer wprowadził do swojej oferty kolejne urządzenie z kategorii Chromebooków, czyli laptopów wyposażonych w oparty o chmurę i webaplikacje system Chrome OS. Urządzenie to pod względem parametrów jest znacznie lepsze, niż dotychczasowe sprzęty z tej kategorii.

Chromebooki to laptopy pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego przygotowanego przez Google o nazwie Chrome OS. Oparty jest on o Linuksa, a interfejs systemu został zapożyczony z przeglądarki Chrome. Ma on niewielkie wymagania i pozwala na uruchamianie webaplikacji z katalogu Chrome Web Store.

Duże doświadczenie w produkcji Chromebooków ma firma Acer. To jeden z producentów, obok między innymi Samsunga, który wydaje swoje laptopy oparte o oprogramowanie Google przygotowane z myślą o klasycznych komputerów. Do oferty Acera w tym segmencie dołączył właśnie nowy model oznaczony C270.

Zobacz również:

Nowy Chromebook C270 od Acera ma lepsze parametry od poprzedników

W przeciwieństwie do poprzednio wydanych notebooków opartych o Chrome OS, nowe urządzenie od Acera ma dość dobre parametry. W środku laptopa C270 umieszczony został układ Intel Core i3 czwartej generacji, czyli z linii Haswell. Wcześniejsze Chromebooki Acera i innych fim (z wyjątkiem wyprodukowanego przez Google modelu z wyższej półki o nazwie Pixel) oparte były o chipy Intel Atom lub w przypadku Samsunga koreańskiego Exynosa.

Wprowadzenie do oferty przez Acera modelu C270 pozwoli na pozbycie się jednego z największych ograniczeń Chromebooków, którym do tej pory był problem z płynną pracą przy wielu otwartych kartach. Procesor Intel Core i3 Haswell ma zapewnić wymaganą wydajność w nowo zaprezentowanej maszynie. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się 32 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB lub 4 GB pamięci RAM i ekran o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 1366 na 768 pikseli.

źródło: mashable.com