Nowy Chromebook od Asusa niedługo na pierwszych zdjęciach

W sieci pojawiła się fotografia przedstawiająca pierwszego Chromebooka produkcji Asusa, o którym plotki chodziły po internecie jeszcze w zeszłym roku. Niedługo firma powinna zaprezentować ten sprzęt oficjalnie.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo doczekamy się oficjalnej prezentacji pierwszego laptopa z systemem Chrome OS, którego produkcją zajmie się Asus. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia takiego urządzenia. Wedle oficjalnego szwedzkiego partnera Google Apps na udostępnionej fotografii widnieje Asus Chromebook oznaczony C200.

Nowego Chromebooka od Asusa ma cechować bateria pozwalająca na “cały dzień pracy” oraz powiększonych rozmiarów gładzik. Na produkcie widocznym na zdjęciu widać też klawiaturę przystosowaną do obsługi Chrome OS oraz logo Chrome. Model C200 ma ponadto mieć ekran o przekątnej długości 11,6 cala, ale spodziewać można się też modelu C300 z ekranem 13,3 calowym. Nie ma natomiast jeszcze żadnych danych dotyczących specyfikacji. Bardzo możliwe, że wybranym procesorem będzie Intel Atom E3845 taktowany na 1,9 GHz, który wspierać będzie 2 GB pamięci RAM.

Zobacz również:

Nowy Chromebook od Asusa niedługo na pierwszych zdjęciach

Chromebooki to laptopy, które działają pod kontrolą systemu Chrome OS opracowanego przez Google. W przeciwieństwie do klasycznych systemów operacyjnych, takich jak Windows, Linux lub OS X, oprogramowanie Google przeznaczone jest do pracy praktycznie wyłącznie przy stabilnym połączeniu internetowym. Interfejs systemu czerpie z przeglądarki Google Chrome, a zamiast klasycznych aplikacji użytkownicy stosują w nim internetowe webaplikacje.

źródło: omgchrome.com