Nowy Chromebook z dotykowym ekranem od HP trafia po cichu do sprzedaży

Rodzina urządzeń typu Chromebook powiększyła się na chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia o kolejnego przedstawiciela. HP dodało do swojej oferty 14-calowego laptopa z preinstalowanym systemem operacyjnym Chrome OS.

Chromebooki to laptopy produkowane przez wielu producentów, które pracują pod kontrolą nietypowego systemu operacyjnego opracowanego przez Google. Chrome OS, bo tak nazywa się ten system, to dystrybucja Linuksa opierająca swój interfejs o przeglądarkę Google Chrome. Do wykonania większości działań na komputerze potrzebne jest stałe połączenie z internetem.

W Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafił kolejny komputer tego typu. HP już wcześniej zapowiadało stworzenie nowego Chromebooka i dotrzymało słowa. Laptop wyposażony został w 14-calowy ekran. Na tle innych notebooków tej klasy nowy produkt HP wyróżnia to, że wyposażony został w panel reagujący na dotyk.

Nowy Chromebook z dotykowym ekranem od HP trafia po cichu do sprzedaży

Producent nie chwali się zbyt mocno nowym laptopem, a premiera 14-calowego, dotykowego Chromebooka od HP odbyła się po cichu. To model będący poprawioną wersją notebooka zaprezentowanego podczas targów IFA 2014 w Berlinie.

Urzadzędzie wyposażono w dotykowy 14-calowy ekran full HD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Sprzęt może pochwalić się 32 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB pamięci operacyjnej. W laptopie wykorzystano procesor NVidia Tegra K1, który można znaleźć w innych Chromebookach z tego roku. Oprócz tego w środku znalazły się moduły Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, porty USB 3.0, USB 2.0, HDMI, czytnik kart microSD oraz kamerka internetowa.

źródło: omgchrome.com