Nowy Chromecast Full HD 2022 może mieć więcej sensu niż Ci się wydaje!

Google zamierza zaprezentować nowego Chromecasta bez obsługi 4K. W 2022 powinien to być strzał w kolano, ale wcale nim nie jest. Dlaczego?

W dobie tanich telewizorów o rozdzielczości 4K decyzja Google może dziwić. Zgodnie z informacjami podanymi przez Protocol, wyszukiwarkowy gigant przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego Chromecasta. Urządzenie sprzedawane będzie jako Chromecast HD. Już sama nazwa sugeruje, że sprzęt nie otrzyma wsparcia dla 4K.

Chromecast
Źródło: techadvisor.co.uk

Chromecast

Źródło: techadvisor.co.uk

Dlaczego Google zdecydowało się na ograniczenie rozdzielczości do Full HD? Odpowiedź jest bardzo prosta i ma dużo sensu. Podstawowy Chromecast ma być bardzo tanim urządzeniem, którego sugerowana cena detaliczna wynosić będzie około 100 zł. Urządzenie to dedykowane będzie konsumentom, który na działkach mają stare telewizory, które chcieliby zamienić w Smart TV, aby cieszyć się strumieniowym odtwarzaniem multimediów.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [27.01.2023]

Chromecast HD będzie również świetnym akcesorium do monitorów. Po wpięciu w port HDMI niewielkiego urządzenia będziemy w stanie bezprzewodowo przesyłać obraz z innych urządzeń.

Pomimo niskiej ceny Chromecast HD powinien otrzymać kompatybilność z kodekiem AV1, który zadba o wysoką jakość obrazu nie zważając na nieco niższą rozdzielczość.

Chromecast pierwszej generacji kosztował zaledwie 35 dolarów i zmienił sposób, w który przesyłamy multimedia z urządzeń mobilnych i komputerów na większy ekran. Teraz Google zamierza powrócić do korzeni i po premierze drogiego Chromecasta z Google TV pokaże bardzo przystępny cenowo sprzęt oferujący najważniejsze funkcje.

Chociaż decyzja Google o rezygnacji z 4K dla wielu konsumentów może być niezrozumiała, z niecierpliwością czekam na premierę nowego Chromecasta HD. Dodatkowo Google mogłoby przywrócić do produkcji Chromecasta Audio, który pozwalał zamienić stare kino domowe w nowoczesny zestaw audio.